SM-liigaa valokuvaamaan, tarvitaanko lehdistöpassia?

_tällästä_

Haluaisin kuvata jääkiekon SM-liigaa esimerkiksi HIFK kotipeleissä, mutta tarvitsisi päästä ihan kaukalon reunalle. Joten kysymykseni onkin, että tarvitaanko joku erillinen lehdistöpassi, ettei ihan katsomosta tarvitsisi valokuvata?

4

539

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 345

      Kyllä, ja agritoituminen

    • agritoitua?

      Jos agritoituminen ei onnistu niin kokeile akkretitoitua

    • Nikon D300s

      Web-ohje:

      http://www.sm-liiga.fi/media.html


      "Mikäli käytössäsi ei ole SM-liigan virallista PRESS-korttia, mutta haluat akkreditoitua otteluun, lähetä viimeistään ottelupäivänä kello 14 (viikonlopun peleihin perjantaina kello 14) vapaamuotoinen akkreditointihakemus kotijoukkueen sähköpostiosoitteeseen"

      "Mikäli käytössäsi on ns. nimetön PRESS-kortti, merkitse Nimi-kenttään kortissasi lukeva työtehtävä ("Toimittaja", "Valokuvaaja" tms.)."

      Tuo löytyi ja kuulostaa helpolle. En ole itse lätkää kuvannut paikassa joka olisi vaatinut akkreditoinnin eli en osaa sanoa miten tuo toimii livenä. Paitsi kuvauslupaa tarvitset valovoimaista optiikkaa.

    • Rgkufj

      Ja mikä on tärkeintä sulla pitää olla maksava tilaaja. Toiset on oikeesti siellä tekemässä töitä eikä "kokeilemassa".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      155
      1037
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      707
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      127
      651
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      638
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      43
      617
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      605
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      565
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      51
      547
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      544
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      518
    Aihe