Pinsiöntien ja Laajanojankadun risteyksessä oli tänään 18 jälkeen kaatunut katuvalopylväs . Siinä oli paikalla palokunta ja yleisöä riittävästi.Pylväs oli kaatunut kadun yli mutta kukaan palomiehitäkään ei ollut vaivautunut ohjaamaan ja varoittamaan pinsiön suunnasta tulevia.Aika erikoista touhua niillä näkyi olevan jotain täkeämpää puuhaa autossa
Lyhtypylväs
Wäistö
9189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lyhtypylväät on ehdottomasti kiellettävä !
Poliisi ei ehdi. Resurssit on pienet ja täytyy jahdata valelääkäreitä.
Sama kännikuski kaahasi myös Rounionkadun kiertoliittymän liikennemerkit nurin.
Hyää et täällä tapahtuu ettei vaan kaikki makaa sohvan pohjalla.
Joo lisää äksöniä Pinskarille! Aikoinaan täällä porhalsi päivittäin pollareita, paloautoja ja lansseja mutta sen jälkeen kun palolaitos muutti pellepaikkaan ne kiertää muuta kautta. Ois pitkästä aikaa mukava saada tänne jotain tapahtumaa, esim. takaa-ajoo, tulipaloo tms. hauskaa.
Kyllä perjantaina saa taas pylvät tönäyksen koska mun fiatiin hitsattiin keulaan puskulevy.
Sain eilen jotain kovaa mun sisälle en tiedä tarkkaan mitä mutta on kipeät paikat.Muisti meni koska otin eilen niin paljon mömmöjä ja mun auto ihan paskana.
Kaveri marko oli sun sisällä varmasti ja teki kutaa:
Sähkötolppa mennyt poikki keskustassa oliko se tapaturma?