KOKOOMUS JA NATO

Kokoomuksen ikävä Nato-myönteisyys on ollut vuosi kaudet koko kansan
tiedossa. Nyt asiasta koitetaan vaieta tulevien presidenttivaalien kynnyksellä.

Täätlä löytyy erittäin arkaluonteista tietoa, siitä mihin Suomea ollaan viemässä:

http://nwohavaintoja.blogspot.com/

Rullaa hiirellä alaspäin kohtiin, jossa puhutaan Natosta ja Liittovaltion perustamisesta. Mielenkiintoistta asiaa blogin pitäjältä
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jyrki Kätainen on esitteli “uuden maailmanjärjestyksen” eduskunnan täysistunnossa 1/12/2010 (New World Order)

Yksi maailman suurimmista kaupallisista konsulteista on värvätty avustamaan pääministerin esikuntaa seuraavan hallitusohjelman laatimisessa. Amerikkalainen McKinsey & Company on laatinut suunnitelmia muun muassa Suomen terveydenhuoltojärjestelmän ja kilpailupolitiikan uudistamisesta. Sopimuksen konsultin kanssa on tehnyt valtioneuvoston kanslia.

kuka uskoltaa väittää ettei Suomen puolue- ja talouspolitiikkaa johdetaan ulkomailta.

Äänestä

Onneksi Sauli Niinistö on ilmoittanut, että ei kannata natoa.

Äänestä

Jokainen muistaa Saulin mietteet ja aatteet parin vuoden takaa. Ei leopardi täplistään pääse. Jos ihminen on Nato-myönteinen ja haluaa Suomen Natoon niin se on hänen asiansa, mutta on suorastaan kansan huijaamista että asiasta vaietaan tai vaalien alla Nato myönteinen ihminen ei tuo kantaansa julki, ettei menettäisi äänestäjiä. Soini on kritisioinut näitä Euroopan velkajärjestelyjä jo ainakin vuoden verran, vaikka on hyvin tietoinen siitä, että osa kannattajista kaikkoaa.

Äänestä

SUOMALAISISTA EDELLEENKIN 80% VASTUSTAA NATOA.

AINOASTAAN SOTAHULLUT KOKOOMUSLAISET KANNATTAVAT YKSIMIELISESTI NATOA.

VAIKKA SOTAHULLU KATAINEN ON NYT PÄÄMINISTERI, KOKOOMUS EI PYSTY NYT VIEMÄÄN SUOMEA NATOON VAIKKA HALUAISIKIN. MUUT HALLITUSPUOLUEET ESTÄVÄT SEN.

HALLITUS HAJOAISI SIIHEN PAIKKAAN JOS KATAINEN SELLAISTA YRITTÄISI.

JOTEN EMME TARVITSE NATOA KANNATTAVAA KOKOOMUKSEN SOTAHULLUA NIINISTÖÄKÄÄN PRESIDENTIKSI.
KANSALAISET OVAT TÄYSIN ERI MIELTÄ NATOSTA NIINISTÖN KANSSA.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ei Natoa, kiitos kirjoitti:

Kokoomuksen ikävä Nato-myönteisyys on ollut vuosi kaudet koko kansan
tiedossa. Nyt asiasta koitetaan vaieta tulevien presidenttivaalien kynnyksellä.

Täätlä löytyy erittäin arkaluonteista tietoa, siitä mihin Suomea ollaan viemässä:

http://nwohavaintoja.blogspot.com/

Rullaa hiirellä alaspäin kohtiin, jossa puhutaan Natosta ja Liittovaltion perustamisesta. Mielenkiintoistta asiaa blogin pitäjältä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu