Lipponen on peruuttanut sopimuksensa sairauden vuoksi.
Alkaako nyt kunto pudota?
Alkaako nyt kunto pudota?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Onko flunssa vai kihti?
Virtsankarkailu. Vaippoja pitää. Joku toimittaja oli saanut asian selville. Poistettu täältä.
Oli ollut vessassa Lipposen jälkeen ja nähnyt Tena-vaipan roskiksessa.
Kihtiin se voi liittyä, Lipponenhan on kertonut, että hänellä on kihti
Kihdissä pitää juoda paljon nesteitä, kun munuaiskivi uhkaa, siksi pitää veden virrata. Ja siksi vaipat, kun ei pääse vessaan niin tiheään kuin olisi tarvis.
Lipponen peruutti FST5:n esiintymisensä eilen. Mistä lie johtyi. Olisiko flunssa vai vakavampaa.
Oli TV:ssä maanataina ja silloin naamasta näki että valehteli, kun juontaja kysyi terveydentilasta.
Joku ohjelma Anne ja Hanna.
Freudenthalilaisuus on sairaus. Onneksi tajusi katsoa välillä peiliin pensasirvistelijöiden nahruroinniltaan.
sen pitää vetäytyä syrjään häpeämään, kun ei ole ollenkaan kannatusta. mikähän urpo laitetaan tilalle.
Jutta verkkosukissa pinkkiä nahkatakkia kääntelemään.
Taisi käydä niin, että Lipponen irvistelee puskissa sairaslomalla? missälie. Sosiaalidemokratia on perseellään suurissa eu maissa ja suomessa.
Suomen demaripuolueen ainoa hätäratkaisu on laittaa örmytuholainenfederalisti sivuun ja veistää puusta presidenttiehdokas, ei kannata lyödä päätään karjalanmäntyynkään. Varmasti jokin suomen kansalle tuntematon virkamiesnaisdemari löytyy hätiin.
Voi olla että sairaus on pakottanut sairaslomalle mutta luulen että todellinen syy on suosion vähäisyys. Taitaa Lipponen lopettaa kampanjan ja sitten syyttää sairauttaan kun saa rökäletappion.
Voittamaanhan Lipander ilmoitti lähtevänsä. Miten tässä nyt näin kävi? Vai oliko koko "pressaprojekti" sittenkin ylellisyyttä rakastavan nokkelan pikkuvaimon ajatuskudelma?
Tarttis päästä Etu-Töölöstä vähän fiinimpiin premisseihin (tilohin).... ja mikä mukavinta valtio (eli me veronmaksajat) maksaisi koko kuuden vuoden keikan kustannukset.... Mutta, nyt kyllä taisi ottaa ohraleipä Lipandein hankkeet.
Me naiset lehdessä Päivi " nyt rasistit polttivat pitzerian Tampeereella" Lipponen, on ihan kondiksessa; ei hätää sosiaalidemokraateilla.
Paavo oli tyhjennys harjoituksissa ja pääsi hiilihapot liian alhaalle, nyt pitäs vaan syödä ja juoda paljon no Paavo osaa kyllä hörpätä tai ottaa huuikan loppuun asti, niin kyllä se kunto menee ja tulee syöksynä ulos siinä ne hangessa makaa kaikki vitamiinit no perskules mikäs siinä menii pieleen
Vaikka en lääkäri olekkaan, mutta voisinhan katsoa.
Hyi ...... Paavo.
Sairaan näköinen on.
Lipposen piti mennä aamulla FST5:n aamuTV:seen, mutta hän valehteli, että "on flunssa". Seuraavana päivänä istui toisessa keskustelussa, eikä ollut flunssaa.
Ei vain jaksanut nousta aamulla, halusi olla nukkunut ennen tuota päiväpaneelia...
Presidentiksi ei kannata valita ihmistä, joka ei jaksa...
Lipposen kunto ei kestä edes kampoanjaa, miten se kestäisi matkustelun ja seremoniat.
Vanha mies, jo kunnolla eläkeikäinen. Ei ole enää sopiva tassvallan presidentiksi. Vaivat vaan lisääntyy iän myötä.
Kyllä se on niin, että tämä kansa on jo saanut tarpeekseen politiikassa 1960-luvulta pyörineistä Paavoi Lipposesta ja Paavo Väyrysestä. Kummastaakaan ei tule presidenttiä.
Nyt katsotaan koti uutta aikaa ja uutta tulevaisuutta. Kekkosen aika on lopullisesti mennyt ja pian on sosialidemokraattienkin vuosikymmenien hegemonia lopullisesti ohi.
Totta puhut! Saamme vapaat oikeistovoimat tarttumaan toimeen. Turhat byrokraatit rakennuksille töihin, että ei tarvitse Virosta tuoda duunareita. Terveyskeskukset voitais yksityistää, samoin koulut ja vanhustenhuoltolaitokset.
Mehiläinenkin pystynyt tehokkaaseen bisnekseen, miksi eivät sitten suomalaisetkin yrittäjät.
Yhtä kauanhan pullosilmä-Sauli on pörröpäätään pyöritellyt noissa kuvioissa.
Tuula Haatainen olis sdp,ltä ollut hyvä ehdokas.Mutta milloinkas sdp, on järkevä ollut valinnoissaan.?:
Isä Mitro äkkiä tilalle!!
Mitrolla on aivan muut asiat mielessä. Tässä vaiheessa voivat herkullinen jouluruoka ja maistuvat joulujuomat jo houkuttaa hedonisti-
Mitroa.
tänään sanoi FST:ll ettei pysty menemään 'kylmiltään' tv esiintymisiin.
Pitää olla kuulemma aikaa rauhoittua ennen sitä!
En kyllä yhtään ihmettele Paavo L:n luonteella.
:D
Paavolle on joku kertonut, ettei nyt valita euroopan presidenttiä eikä Kiinan keisaria niin pettymys ollut kova.
Taisi mennä demareiden ruuna hapoille jo lähtökiihdytyksessä eikä kestä varsinaista kisaa. Tätä minä jo pelkäsin alun alkaen. Ahneus valtaan on liian suuri ja ikä painaa.
Eipä kannattaisi, kun tuloksena voi parhaimmillaankin olla vasta neljäs sija vaalitaistossa.
Viime aikoina on kylläkin tuo viides sija presidentinvaalitaistossa ollut Lipposelle todennäköisin sijoitus. Toisen kierroksen paikasta on turha haaveilla. Se paikka on Timo Soinin.
Lipponen on tosi vanhan näköinen lähietäisyydeltä. hirvitti katsoa. TV:ssä meikkaavat.
Sama havainto, miten ruma mies, kun pääsin varsin läheltä livenä havainnoimaan. Huh, huh.
Ahvenanmaalaiset polkaisivat tukiryhmän pystyyn ruotsinkielisen Jacob Södermanin kanssa, kuvittelevat, että rahaa pumppaamalla Lipposen kampanja vauhdittuu.
Tuo vaippakohu on paha isku Lipposen prosenteille.
Se L Lipposen vaalikuvassa kuvaa vaippaa.
Miesten tippavaippa on juuri tuon näköinen, taitos, kuppimainen, joka laitetaan vain eteen. Eihän Lipposelta vielä kakka valu.
teki mieli munaa yritti runkata seisomaan mutta varresta nahka kesi ja tuli pipi.