Tyhjäkäynti seilaa

aahopelto

Mulla on tollanen 850 20 valve volvo jossa tyhjäkäynti seilaa ja saa liikaa bensaa että putkesta lentää . Mitä tehdä?????

5

814

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • volvo_puranen

      Kuules onko ne tulpat,virranjakajankansi ja pyörijä sekä sytytysjohdot puolan johto uusia sekä ilmaputsari kanssa vaihdettu uuteen.Tällä ajan takaa että se bensa palaa kunnolla mikä sinne sylintereihin johdetaan .Ajoitus kunnossa ettei jakohihna ole hyppännyt yli hampaan.Suuttimet kunnossa ettei sen takia tulee liikaa bensaa kunnossa oleva suutin antaa tasaisen sumun.Palaako siellä mittaristossa mikään varoitusvalo.
      Koska olet puhdistanut sen liekkilukon sekä se lisäilmasuuttimen joka tyhjäkäntimoottorina esintyy monessa keskustelussa..Paljon autolla on ajettu ja kun teillä on tuo 20 venttiliä niin olet varmaakin tuon ilmamäärämittarin kunnon tarkistanut ja putsannut jos tarvista.Lukaise tuo minun juttu tuosta 850 korjausohjeista muistaakseni siinä on jo yli 300 juttua Volvoista samaa sivu tällä foorumilla.

      • aahopelto

        Autolla on ajdttu noin 350.000 . Likkilukko missä? Lisäilmasuutin? ilmamamäärämittari?


    • volvo_puranen

      Tuossa tuo huohotinjärjetelmän putsaus ohje ja sen lisäilmasuuttimen
      http://www.volvofinns.com/index.php?topic=516.0

      Ilmamäärämittari on siinä kaasuläpän jonne menee se kaasuvaijeri siinä ilmaletkun välissä mötikkä johon menee se sähköpiuha.Luvitko tuon yleismmät viat Volvo 850 jotka itse voi korjata.

      • volvo_puranen

    • volvo_puranen

      Mitäs tälle Volvolle kuuluu joko se vika on korjattu pois päiväjärjestyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      904
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 55
      725
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      43
      694
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      654
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe