sivupeilin säätömekanismi rikki

ap

Molempien sivupeilin säätömekanismi on rikki- olisikohan peilin nosto/laskumekanismissa muovirattaat...saako noita sisuskaluja varaosana vai joutuuko ostamaan koko peilin, per****.

4

1291

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap

      Kyseessä H-malli.

      • logi

        Pane haku www.opelclubfinland.fi sivustolle!


      • logi kirjoitti:

        Pane haku www.opelclubfinland.fi sivustolle!

        Jeps- kiitos- pannaan kirjanmerkkeihin :)


    • Opelisti

      Itselläni aikoinaan G Astra, josta meni peilin lasi rikki. Kyseliin uutta sanoivat liikkeessä, että peileihin ei osia saa erikseen on ostettava koko helahoito.

      Kysele kolasiautokeskuksista tai tuolta opelin omalta sivulta jolltai voi löytya halvemmalla. Uusi olisi mimullakin maksamaan vuosia sitten 600€, en tiedä tämänpaivän hintaa.

      Tietenkin jos tarvit säädellä ja on TI miehen vikaa niin voit kokeilla purkaa ja kokeilla. Itse olen korjannut mm. Ajovalo kytkimen, oli kulunut ja juottamalla vähän tinaa niin toimi. Toine oli lämmityslaiteen nopeuden säätö namiskuukkeli, samallainen vika sain kulumisesta aiheutuneen vian korjattua. Usien ostaminen olisi maksanut paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      907
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      647
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      640
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      572
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      553
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      518
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      513
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      436
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe