Kyllä saa nauraa vedet silmissä Jussin blogille. Osaa ainakin mies taidokkaasti kirjoittaa ja asiaa. Olkoonkin, että mt reistailee mutta tyhmä hän ei ole.
Tätä Suomi kaipaa, julki vaan kaikki jotka muuta esittää.
Go Jussi go!!
Tätä Suomi kaipaa, julki vaan kaikki jotka muuta esittää.
Go Jussi go!!
Vastaukset 43
Vanhimmat
Hauskaa tekstiä mutta ei kait kukaan noita sen jorinoita usko?!? Haloo, se vaan yrittää mustamaalata kaikkia muita nyt, kun sen oma maine rypee pohjamudissa.
Kysymys vaan tässä häilyy että miten ihminen joka on aivan vastikään yrittänyt itsemurhaa ja ollut anteeksi vain lainausten perusteella jossain mömmöissä aika pahasti, pystyy nyt yhtäkkiä tuottamaan normaalia tekstiä?
Jos Jussi ei puhu totta, niin varmaan joku kirjoituksen kohde nostaa älämölön vaan eipä ole nostanut, joten taitaa jutuissa olla peräää..
ei varmaan mieltä nostaa älämölöä, koska tuskinpa tulis tuomioo mielisairauteen vetoamalla
mt
Toi oli paras.
Tarina Jorma Uotisesta on kyllä parasta viihdettä.
Vaikka jutuisa olisikin täysi totuus, tule silti vastan juridinen näkökulma kuin yksityiselämää koskevan tiedon levitys, eli vaikka tietäisi jotain pitää miettiä mitä voi kertoa eteenpäin. Eri asia jos jossain asiatasolla joutisi käymään läpi jotain, esim. alkoholismia jne. mutta tarkkana missä ja missä yhteydessä, mille taholla.
Totuutta ei voi kertoa jos se loukkaa yksityiselämönsuojaa,,, esim. sukupuolinen käyttäytyminen, taloudelliset seikat , terveytä kosevat tiedot jne.
Juso on kyllä älykäs. sitä ei voi kiiistää. Kuten vanha sanonta kuuluu, missä kulkee nerouden ja hulluuden raja. Monesti luovat nerot häilyy mielenterveyden rajoilla. muutkin tai esim huippuälykkäissä on autismia jne.
Jussi on hyvin apstrakti ja vaikealukuinen, myös kanssaihmisten pitää olla hyvin älykkäitä jotta ymmärtää, kykenee kommunikoimaan jne.
Ei nyt kuitenkaan yli-idealisoida. Taitava tyyppi, ihan sekaisin, arvaamaton, mutta tuo "myös kanssaihmisten pitää olla hyvin älykkäitä jotta ymmärtää, kykenee kommunikoimaan jne." on ehkä vähän ylisanottu.
Eikös tyyppi peruskoulupohjalta ponnistele ja elämäntaival puhuu puolestaan. Hyvin ihmisiä lukeva osaa ehkä varmaan lukea sitä paremmin jne jos ylipäätänsä kiinnostaa, kun taas untuvikot yhdessä sosiaalisessa ympyrässä eläneet eivät välttämättä osaa ja ottavat kaiken todesta. Mutta en tiedä olisiko joku Harvardin käynyt niin kauhean innostunut keskustelemaan jubben kanssa.
Saattaapi olla eli sitten ei. Julkisuuden henkilöiden on siedettävä arvostelua ja "totuuksien" julkituloa huomattavasti enemän, kuin tavan tallaajien. Poliittisessa asemassa tai yritystoiminnassa vaikuttavien, henkilöiden on siedettävä vieläkin enempi.
Jussille, jos jutut ovat totta, saattaa kuitenkin tulla ikävyyksiä isokenkäisten herkkähipiäisyyden kautta. Hämmästelen suuresti, että Jussin blogia ei ole jo suljettu kermaperseiden toimesta. Toivottavasti ei suljetakaan, vaan saamme lukea hyvän kirjoitustyylin omaavan taiteilijan purkauksia.
Mitä te sitä fanitatte? Mies itkee jonkun lastensä ikäisen naisen perään ja julkaisee tämän alapääkuvia blogissaan, hei haloo ja hoh hoijaa.
Sitten seuraa uhrikertomusten säälittävää toistoa.
Tämä ei ole neroutta vaan säälittävää itsetehostusta.
Miksi mies keskittyy muiden tekojen suomimiseen ja paljasteluihin oman elämänsä paljastelujen sijasta? Mitään todellista vittumaista ei hän ole omasta luonteestaan paljastanut, vaikka paljastettavaa riittäisi yllin kyllin.
dängjyy
Säälittävä vanha mies, ei ihme ettei saanakaan sitä jaksa katsoa! Hullu, arvaamaton ja sairas ihminen, sääliksi käy.
''Säälittävä vanha mies, ei ihme ettei saanakaan sitä jaksa katsoa! Hullu, arvaamaton ja sairas ihminen, sääliksi käy. ''
MOI SAANA.
No en tod ole Saana, säälin vaan Jussia kun on oikeasti sairas henkisesti eikä tajua sitä itse. Nolaa itsensä joka päivä vaan enemmän ja enemmän, ei siinä ole muuta kuin säälimistä enää. Ja en todellakaan ihmettele ettei Saana halua olla sen kanssa, kuka helkkari hullun kanssa haluais tai uskaltais asua. Oli Jussi mikä tahansa taiteilija ennen niin nyt se on mennyt niin alas, ettei sitä kannatais pitkiin aikoihin päästää hoidosta pois. Ei saa tehtyä mitään kunnolla, en vihaa häntä vaan sanon että tuo sen toiminta esim. alapääkuvien julkaisu on surullista toimintaa.
Juurikin näin. Onko se tarkoitus niillä alapääkuvilla saada Saanan tulevat miesehdokkaat karttamaan Saanaa ja merkitä "omaisuutensa". Että mulle toi ... kuuluu?
Ja omituista skitsofreenisuutta osoittaa se, että toisena päivänä pyytää anteeksi julkaisujaan ja että on varmaan tehnyt väärin saanaa kohtaan (aivan niin on!) ja sitten kun tulee torjutuksi, laittaa kuvat takasin.
Ja sitten vielä itkee, että miksi se ei rakasta mua kun on ensin törkästi haukkunut toisen. Hei herätys!!! Kuka nainen rakastaa miestä, joka haukkuu häntä törkeästi sivuillaan. Onko se Jussi vielä pahvikin?
Jussi on narsisti kuten niin monet taiteilijat ja teatterialan ihmiset on, muita haukutaan ja itse voidaan käyttäytyä ihan miten vaan.Sellaisten seuraa ei kauaa jaksa, tiedän sen kokemuksesta. Ja tän kaltaisille ihmisille on aivan turhaa sanoa siitä, kun kuuntelevat vain itseään.
"Jussi on narsisti kuten niin monet taiteilijat ja teatterialan ihmiset on, muita haukutaan ja itse voidaan käyttäytyä ihan miten vaan."
Juurikin näin. Itselle sallitaan kyllä vapauksia joita muissa esiintyessä tuomitaan ja joita räkätetään.
Tarkoitatko golffia?
Tiesittekö että Jussi väittää kääntäneensä Molierin näytelmiä, mutta ei oikeasti puhu sanaakaan ranskaa, eikä mitään muutakaan kieltä. Naurettava pelle. Yritti jokunen vuosi sitten näytellä Tampereen Komediateatterissa, mutta sai kenkää kun oli niin paska. Ei oppinut edes repliikkejä ulkoa, ohjaajan piti näytellä itse rooli ja Parviainen lähetettiin maitojunalla Helsinkiin.
Ei mitään kieltä! Huomenna lööpit: Parviainen on mykkä.
Älä mustamaalaa aikamme suurinta neroa, Elina Hutunkeittäjä.
Mut miten jos lähti leikkiin Saana nauti nyt!
Eräs internetin keskustelupalsta on poistanut Jussi Parviaisen blogia käsittelevät ketjut, tai siis ketjut niiltä osin, jotka käsittelevät Jussin viime päivien antia. Kyseinen palsta on median alainen, ja tästä aiheestahan ollaan näyttävästi oltu ihan hiljaa... Ilmeisen vaikuttavia asioita on Jussilla ollut sanottavana...
JP alkaa olla siinä tilassa, että hoitoon pitäsi nopeasti saada. Itse en pidä Jussia mitenkään erityisen taitavana kirjoittajana enkä minään nerona. Aika normisettiä noi puheet ja jutut narsistilta ja muitten manipuloijalta. Hänellä on vuosikymmenten sosiopaattinen kokemus.
No ei se Jussikaan kaikkee tierä. Väitti aiemmin että Mitro on hompsis. Ja hupsista kun sitähän se Mitro ei oo. Piti Jussinkin jo puheitaan perua. Ei tiiä Jussi ei. Nyt putos koko blogilta pohja. Satuja poika vaan kertoo lämpimikseen.
Toivottavasti Tapsa Kansa veti Parviaista kunnolla lättyyn, kun sai sen kiinni vaimonsa kanssa muhinoimisesta.
Sitä ennen Parviainen oli vetäny Tapsa Kansan muijan lettuun, useasti.
HYVÄ!!!
Jorman olen kyllä nähnyt masturboituvan Jorman kädessä yleisen uimahallin saunassa. Muita Parviaisen "juoruja" en ole joutunut todistamaan.
No?? Oliko se iso, oliko, kerro kerro kerro, juorua!!?
armon laukauksella pitäis lopettaa,niiin jussi ku tuksukin.
No nyt on Jussin blogissa sellanen video,että hoh hoijaa..
Jussi kirjoittaa hyvin Jooga-Kassilasta.
Ehdottomasti alan klassikkosivusto, jussin blogi.
Loistavaa analyysiä terävällä otteella
vaihtaen katsantokulmaa pakaroidesi
välissä lymyilevästä perskärpäsestä suoraan sinua
silmiin tuijottavaan hulluun juoppoon kirves kädessään
klo 3 rautatieaseman taksijonossa.
Kysymys ei enää kuulu onko Jussi hullu vai nero.
Hän on mestari , käsikirjoittaja näytelmässään
jossa me muut elämme.
Jussin jutut kannattaisi jokaisen lukea.=)
Todella kovaa tekstiä ja hauskaa kans!
Spede analyysi vailla vertaa.
Luin aikanaan Jussin blogia ja ajattelin että kohta lentää kunnianloukkaussyytteet.
Vaan ei yhtäkään.
Siihen on vain yksi selitys. Sen hulluilta kuulostavat jutut ovat TOTTA.
http://jussiparviainen.blogspot.co.uk/2013/03/uuden-elaman-aakkoset-eli.html
"...ennustit hyvää kevättä Jukka Kajavalle ja se saatana kuoli..."
"...sun kaikki ennustukset on menny pän persettä..."
http://www.saturuotsalainen.net/pages/
Mikäs jutska tää löytyi paikallisesta lehdestä onko juttu keksitty varmaan on sillä asiassa on yksi virhe olen kuullut nimittäin että juskalla on tykki povessa joten tavallinen pahoinpitely ei hänen kohdallaan tulisi puheeksi
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/il-jussi-parviainen-hakattiin-joukolla-sairaalakuntoon/1669441
Jussia pelätään niin paljon, että täytyy järjestää tuollaisia raukkamaisia väijytyksiä.
Tuokin tapaus todistaa Jussin kirjoitusten olevan totta.
http://2.bp.blogspot.com/-ZMeFBtSO3V4/TpAF1Om5lfI/AAAAAAAAArM/RGBxchmtE-Q/s1600/L1020149.JPG
Sen juttuihin jää koukkuun. Harmi kun ei ole jatkanut enään. Asiaa on ihan toisella lailla kuin tuheroaan jokapaikkaan tunkevalla Saanalla,
Todellakin Jussin tarinat omaa luokkaansa.
Tosi hyviä näkökulmia ja traagisia kohtaloita.
Jussi taitaa olla nero....kun tarkemmin lukee
niin saa tosiaan ajattelemista.
Hänen pitäisi kirjoittaa kirja.
Näkijä ja kokija.
Onko tänä vuona pornomessuil puuhalava? Ja sielä emätinnuolun SM-kisat?
Vois mennä kattoo ketä on kilpailemassa:)
J.Parviainen on ainakin steroidi-vastainen, kuinkahan on A.Viskarin laita?