Jotenkin tuntuu siltä että järki on saamassa osaansa myös asiassa. Kaikella järjellä katsottuna ja mietittynä ja ajateltuna, taidan olla se jolle käy huonosti ja joka viime kädessä saa vain sirpaleita käteensä. Se on hienoa, jos toinen on jotenkin saanut asiasta itselleen elämäänsä jotakin positiivista,ainakin edes hän.
Tunteet ja järki ovat olleet sekaisin
ma,ti,ke,to,pe,la,su
211081
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Älä nyt, sä olet AARRE ja tiedät sen.
Mukavaa ensimmäisen adventin viikonloppua siltä joka ei ole mitään. eiap.
hei, ne aarteet ei kyl löydy noin ... joku aarteen metsästäjä.!
löytää elämässään aarre, ei pidä hukata sitä joutavuuteen vaan pitää kiinni kynsin hampain.
Väärin. Sehän olisi sotaa silloin. Se on niin että aarteita on ne jotka eivät jätä ja tule taisteluitta. Se on aidointa rakkautta.
Rakkaudessa ei koskaan tarvita sotaa. Jos tarvitaan niin jotain on pahasti pielessä.
yhteisymmärrystä ja toisen kunnioitusta ja huomioonottamista. Ei muuta.
Se onkin luonnollista ja oikeaa rakkautta. Sota on valloitus- ja alistustahtoa tai puolustautumista ja kostoa.
Kultaseni minulla on sanomattoman ikävä sinua.En voi sille mitään että haluaisin tulla syliisi ja hyväillä sinua.Suudella kasvosi ja silittää hiuksiasi.Katsoa rakastaviin silmiisi olla lähelläsi ja kuunnella kehoasi.Tämä on todella kiduttavaa tiedäthän sen.Rakastan sinua tiedät sen sanomattakin.Voimia sinulle kultaseni tiedät että olet mielessäni.
Ihanasti ilmaistu, kelle lieneekin??
Eiköhän molemmilla ole yhtä suuri riski saada sirpaleita käteensä. Aina on riski kun on tunteet.
Minä elän aina tunteella..
Tunteet on perseestä ... jos tunnet ja rakastat, toinen valehtelee ja pettää, jättäää ... vaikka sanoo että rakastaa ottaa silti toisen ... menet ihan rikki ja joudut vaan selviytymään ... parempi olla rakastumatta, rakastamatta ... selviää helpommalla.
Aaaa.. vasen ja oikea aivopuolisko taas hippasilla :D
Enää ..
Mitä enää? Yritin vaan saada tolkkua tästä palstasta.
yritit.
Noup..
Taas ? Kenen aivopuoliskot on alvariinsa ja mitä ? Mistä voi tietää kuka mitäkin kirjoittaa ?
selvästi.
Oottekos vähän sekaisin? :)))