Sound of Hurrigane & Zin-Khan

Zin-Zin

Mistähän saisi ostettua CD-levynä Remun 80-luvun soololevyjä Sound of Hurrigane ja Zin-Khan?

6

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niz-niz

      Sound Of Hurriganen levykaupasta. Zin-Khania ei mistään kun sitä ei ole julkaistu CD:nä.

    • Zin-Zin

      Vai silleen, että toista saa ainakin jostain ja toista ei mistään. No kiitosta. Hyviähän nuo Remun soolot ovat mitä nyt niitä olen Youtubesta kuunnellut.

    • fantsu

      zin khanilla sa*tanan hyviä biisejä ,ja sairaan hyvä se valjakkala kitaransa kanssa.miksiköhän riemu ei siitä ottanu koskaan kitaristia bändiin?vaikka on tuo niilolan nipakin tosi taitava .sairaan hyvin pystyy myötäileen ja paikkaileen remun joskus epätasaista soittoataitava tyyppi! siis valjakkala ja niilola molemmat herrat.

    • niz-niz

      Zin-Khaninkin biisit on kaikki julkaistu eri cd-levyillä joten sellaisen "oman" Zin-Khanin pystyy helposti kasaamaan. Niin minäkin olen tehnyt ja hyllyssä on Zin-Khan CD-versiona, ihan kansia myöden... :-)

    • xuratta

      Everybody ei ollut julkaistu-myt on Zin Khan tullut itunesiiin.

      • Tietäjä iänikuinen

        Olet väärässä. Everybody löytyy CD-levyltä:
        • Tähdet Tähdet (Hurriganes / Remu)
        Ain’t Got No Friends / Step On You / Woman / Forty Night / Roody Goody / Rock Me / Oh Rack // Bourbon Street / Shorai, Shorai / Everybody / Shout / Money / Rock’n’roll Fever / Rooster.
        Fazer 600092 CD FIN 1992


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7386
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      21
      2737
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      287
      1434
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      200
      1146
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1089
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      78
      1018
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      992
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      851
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      813
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      806
    Aihe