Onko Savonlinnassa liikettä

josta saisi suomenleijona hupparin, samaa aihetta olevan tinakorun, mustavalkoiset maastohousut ja hiivaa, sokeria ja käymisastian? Vai onko varastettava fillari korvauspäivänä ja haettava ne eri paikoista?
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On varastettava!

Kysy vänrikki nappulalta ja jengiltä noinkin ekslusiivisiä ja omintakeisia tamineita.

Saat päälle varmasti hyvät ohjeet elämään ja fiksuja kavereita.

Äänestä

Kannattaa kysellä tästä liikkeestä http://www.maailmankaupat.fi/savonlinna/

Osoitetiedot ja aukioloajat löytyy linkistä.

Siis jos tommosia leijona-juttuja etsit, niin luulis noista Afrikka-aiheisista kaupoista löytyvän?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurtisseppä kirjoitti:

josta saisi suomenleijona hupparin, samaa aihetta olevan tinakorun, mustavalkoiset maastohousut ja hiivaa, sokeria ja käymisastian? Vai onko varastettava fillari korvauspäivänä ja haettava ne eri paikoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu