Mikä oli eilinen luonnonilmiö???

Epätavallisennäköistä leiskumista taivaalla ( en siis itse ole koskaan nähnyt sinivihreää salamointia mikä valaisee koko taivaan), ja pari pientä valopalloakin näkyi???
10203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

elosalamoita?

Äänestä

Krapulasta se johtui valopallot.

Äänestä
  • ja sie varmaan nyt nauraa hekotat tälle omalle "vitsikkäälle" vastauksellesi seuraavat puoli vuotta?

    Äänestä

ettei vaan olisi ollut revontulia. niitä voi muuten näkyä lisää tänä iltana

Äänestä
  • Taidat olla oikeassa.

    Äänestä

Säähavaintopalloja tai suokaasua.

Äänestä

Missä ?

Äänestä

Veikkaan että Thor siellä ajeli rattaillaan niin, että kipunoita lensi. Tai sitten Vihreä Lyhty saapui suomeen.

Äänestä

nipuru?

Äänestä

Keski-suomessa oli ukkosta,salamointia en havainnut mutta kovaa repivää jytinää,aivan kuin tykillä olisi ammuttu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmettelijäiNen kirjoitti:

Epätavallisennäköistä leiskumista taivaalla ( en siis itse ole koskaan nähnyt sinivihreää salamointia mikä valaisee koko taivaan), ja pari pientä valopalloakin näkyi???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu