Olin maksumies perheessä

Vaimoni hankkiutui "salaa" raskaaksi ja vaati avioliitton, helpon elämän toivossa! Olin maksumies lapsen kautta hänen shoppailuilleen, joita kulissiavioliittoon kuului. Eipä tarvitse ihmetellä miksi ero tuli.
3301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja sää et ollu edes paikalla,kun mukulas pantiin alulle... Joopa joo, ken leikkiin lähtee, se leikin kestäköön!

Äänestä

Kortonkia olisit voinut käyttää. Elmä mä on valintoja;)

Äänestä

Elämä opettaa ja satuttaa, Onneksi pääsit eroon. Huolehdi silti lapsestasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eronnut isi kirjoitti:

Vaimoni hankkiutui "salaa" raskaaksi ja vaati avioliitton, helpon elämän toivossa! Olin maksumies lapsen kautta hänen shoppailuilleen, joita kulissiavioliittoon kuului. Eipä tarvitse ihmetellä miksi ero tuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu