PerusSuomalaisilla. Siksi äänestän jatkossa heitä, en enään vasemmistoliiton vellipöksyjä. mitäs lähtivät tekemään kokoomuksen politiikkaa.
Kyllä on tekemisen meininki
ex...
878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä muuta persut ovat tehneet, kuin laukoneet älyttömyyksiä?
Perussuomalaiset ovat iso puolue heitä kuunnellaan , sekä vasemmalla että oikealla . Vasemmisto on kokoomuksen ja demareiden kynnysrätti mihinkä jalat pyyhitään . Ei noin pienellä puolueella oikeastaan ole mitään virkaa . Seuraavien vaalien jälkeen , sama kohtalo kuin Skp peellä , .
Eipä sitä persujen mölinää voi olla kuulematta, mutta ei siinä ole mitään järkeä.
Vasemmistolaisena en paljon kukkoilisi , puolue menetti kannatustaan viime vaaleissa , Vasemmistolaiseenn politiikkaan ei uskottu , äänet meni perussuomalaisille josta tuli kolmanneksi suurin puolue , lienee nyt suurin . Presidentti vaalit on hyvä mittari , nähdään missä mennään , veikkaan että Vasemmiston kannatus lienee viiden prosentin luokkaa. hyvä saavutus sekin .
Pressanvaali EI ole puoluevaali! Vaikka äänestin Persuja,niin en todellakaan halua että menetetään Soini johonkin pellevirkaan!
Vasemmistoliitto tulee menettämään, myös seuraavissa eduskuntavaaleissa todella paljon kannatusta. Kuihtuu puolue pikkuhiljaa pois. Oma moka. mitäs lähtivät kokoomuksen kelkkaan. Siksi mm, minä siirryn Perussuomalaisten äänestäjäksi ja niin tulevat tekemään monet muut vasemmistoliiton jättävät. Perus suomalaiset, demarit ja kokoomus saavat meistä uusia äänestäjiä.
".Perus suomalaiset, demarit ja kokoomus saavat meistä uusia äänestäjiä. "
Tuo oli jo kummallista, nimenomaan demarit ja kokoomus tekeevät juuri sitä politiikkaa, mitä perussuomalaiset vastustavat nytkin oppositiossa. Ei kai kukaan vasuri noihin uusliberaalipuolueisiin liity tai loikkaa, sehän olisi itseään vastaan toimimista ;-)
Tee niikuin Mari jätä ruikuttavat vellipöksyt ja tule Perussuomalaisiin .