Taas kerran päätän lopettaa tämän hölmöilyn näillä palstoilla. Ei ole mitään mieltä teille tunteitani kirjoittaa. Ehkä joskus taas poikkean, ehkä en. Toivottavasti en.
Siunausta elämäänne, hyvää joulun odotusta ja rauhallista joulunaikaa.
Siunausta elämäänne, hyvää joulun odotusta ja rauhallista joulunaikaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tervetuloa takaisin.Hauska nähdä pitkästä aikaa.:)
Kiitos, sitä samaa itsellesi :)
Itselleni tämä toimii ajatusten purkupaikkana. Johonkin on hyvä purkaa mieltään ja mielummin teen sen tänne kuin "purkaudun" läheisilleni, joilla ei ole tuntemuksiini osaa eikä arpaa.
Minulle joulu on juhlista tärkein. Se on tunnetila, rauhoittumisen aika. Jospa mielikin rauhoittuu tässä pikku hiljaa kohti joulua mentäessä.
Toivottavasti...rauhoittunut mieli varmaan tulee,niin kuin joka vuosi
.Paitsi tässä on nyt vain yksi mutta joka ei häirinnyt viime vuonna..tämä avautumispaikka ja koko elämää häiritsevä ikävä jota ei saisi tuntea ja voisin kyllä antaa sen jollekkin joululahjaksi.Olisi helpompi keskittyä joulutunnelman luontiin.
Samat aatokset, jotakin sellaista in ilmaantunut elämään tämän vuoden aikana...