Saabin omistus on sitten vaihtunut !

Myös käytännössä ja Youngman maksaa palkat tästä eteenpäin.

http://ttela.se/ekonomi/saab/1.1450082-youngman-for-over-pengar-idag

Eli heillä on jo varma tieto siitä että GM on siunannut kaupan omalta osaltaan.

Myös tuore TM vahvistaa että GM ja BMW ovat vaatineet vanhojen sopimusten tarkistusta kun omistus on vaihtunut. Aivan normali business käytäntö jonka kaikki tietävät.
14220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Katsotaan pitääkö Youngman edes kerran lupauksensa. Kerta se olisi ensimmäinenkin

Äänestä

No jos ei Youngmanni niin sitten Ruotsin valtio, näinhän on tapana menetellä velkasaneerauksessa.

Jos minä olisin Youngmanni niin päästäisin Saabin konkurssiin, velat jää konkurssipesään ja sitten ostaisin pilkkahinnalla konkurssipesästä ulos parhaat osat ilman velkoja. Näinhän Masa-Yardsilla teki aikoinaan kun Wärtsilä Meriteollisuus meni konkaan.

Äänestä
  • Tuolloin brändi nimeltä Saab jäisi saamatta.

    Äänestä

  • ...Ei ne Kiinalaiset niin tyhmiä ole ;)

    Äänestä

Saab-brändiä eivät kenties saa sittenkään, koska konkurssikypsä "autonvalmistaja" Saab ei omista edes omaa tuotemerkkiään.

Raha ei ole vielä vaihtanut omistajaa ja sopimusta ei ole.

Äänestä
  • Eikä Saabilla ole mitään myytävääkään. Ettei jälleen kerran totuus unohtuisi.

    Äänestä

MIKSEI KOKO SAABIA LOPETETA!!!!
EI KAI KUKAAN ENÄÄN OSTA AUTOA JOKA ON OLLUT 2V. MENOSSA KONKURSSIIN JA 10V. EI OLE TEHNYT KUIN TAPPIOO!!!

JA AUTO ON LÄHES OOPPELI, KOITETTU PITÄÄ "HYVÄÄ" MAINETTA YLLÄ...VOLVON SERKKU RUÅTSISTA?!!??

Jotkut papparaiset puhuu kuinka hienoja saabit on...JOO oli ehkä 80luvulla!!

Äänestä
  • Pyydä äiskää viemään sut neuvolaan, että täti vähän kattoo...jooko :)

    Äänestä

  • .

    Pyhäinjäännöksiä on vaalittava kuin kruunun jalokiviä

    .

    Äänestä

Ei ihme, että Youngman lupailee, kun sopimus on melkein taskussa. Ensiviikolla asiat ratkeavat.

Äänestä

Jos nyt odotellaan ensin ja kommentoidaan vasta sitten.

Äänestä

Nyt näyttää siltä, että Saabista ei tulekaan täysin Kiinalaista automerkkiä.

Äänestä
  • edes automerkkiä

    Äänestä

  • Tämähän oli hyvä uutinen. Kyllä Saabin pitää ruotsalainen, koko brändihän perustuu ruotsalaisuuteen, Saab on ruotsalainen ikoni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Youngmanni kirjoitti:

Myös käytännössä ja Youngman maksaa palkat tästä eteenpäin.

http://ttela.se/ekonomi/saab/1.1450082-youngman-for-over-pengar-idag

Eli heillä on jo varma tieto siitä että GM on siunannut kaupan omalta osaltaan.

Myös tuore TM vahvistaa että GM ja BMW ovat vaatineet vanhojen sopimusten tarkistusta kun omistus on vaihtunut. Aivan normali business käytäntö jonka kaikki tietävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu