Tuplaplatinaa jo nyt!

9165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onnittelut bändille :)

Äänestä

Suomennettuna37 Anttilan ale-laareihin on myyty täytettä.

Äänestä
  • Tätä ei ole myyty alelaareihin, kuten esimerkiksi suomen levymyynnin ykköstä Kirkaa.. Ihmetyttää muuten kovasti se, että täällä porukka kirjoittaa huonosta levystä. Lienettekö sen edes kuunnelleet? Mutta jos inhoatte Nightwishiä, niin miksi siitä niin kovasti kirjoitatte? Siksikö, että olette onnettomia peräkamarissa runkkaavia aikamiespoikia/tyttöjä?

    Äänestä

Hah, hah, hah, niiku Holopainen on käskenyt sukulaistensa ostaa levyt...jookosta joo!
Imaginaerum on vielä sen tyyppinen levy, että se myy pitkään, koska se on soundtrack-levy. Myyntiä ei avita sama kohu kun 2007, siinä painaa monipuolisuus ja hyvät ennakkoarvio levystä. Tietysti ne metallipuritaanit uhoavat jotka näkivät jo 2007 Nightwishin genren petturina joka hylkäsi ainoan oikean metallilaulajan.

Äänestä

Tainnut karppiatri ja hänen alter-egonsa ostaa levyt jookosta joo!

"Imaginaerum on vielä sen tyyppinen levy, että se myy pitkään, koska se on soundtrack-levy"

Ai vai niin, en ole tienytkään että sountrack levyt myyvät pitempään kuin muut .)

Kun bändit kuulevat tuon sun neronleimauksen , niin nehän alkavat kaikki tekemään pelkkiä sountrack levyjä :D

"Myyntiä ei avita sama kohu kun 2007"

Ei nyt sitä avittaa Capulin oikeudenkäyntikohu :)

"siinä painaa monipuolisuus "

Kriitikko käytti kyllä termiä UUVUTTAVA :P

"hyvät ennakkoarvio levystä"

Niin nimenomaan ENNAKKOARVIOT , jotka oli maksettu ennakkoon :)

"Tietysti ne metallipuritaanit uhoavat jotka näkivät jo 2007 Nightwishin genren petturina joka hylkäsi ainoan oikean metallilaulajan."

Nightwishan on osoittautunut genren petturiksi ilman Tarjaakin. EIhän uuden levyn biiseissä ole enää mitää metallia. Pelkkää metallista poppia ja täyteen ahdettua ns. mahtipontista filmimusiikkia.

Äänestä
  • Levyhän on oikei hyvä, mitä ihmettä sinä iniset. Jos ei nappaa älä osta.

    Äänestä

"Nightwishan on osoittautunut genren petturiksi ilman Tarjaakin."

Tuo on vain SINUN mielipiteesi, pidä tuo. Muutoin noilla aivopieruillasi ei ole musiikin kanssa mitään tekemistä, vähiten Nightwishin musiikin.

Äänestä

Kato ihme ja kumma kun sieltä pulpahti esille karpiatriygä, leikitkö piilosta ? :D

Sitten on ygällä jäljellä itkeminen kun päässä oleva pikku pähkinä ei kehitä enää aivopieruja,:)


Kypy kypy:P

Äänestä

Tottakai alkuluvut ovat kovat kun levyä on ennakkotilattu kauppoihin, marketteihin, turuille ja toreille. Todelliset myyntiluvut paljastuvat tovin kuluttua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--x-- kirjoitti:

Hurjia myyntilukuja:

http://www.rytmi.com/nightwishille-tuplaplatinaa-vain-tunneissa-12000/

http://www.mesta.net/musa/uutiset/?aid=24130

http://www.noise.fi/uutiset/index.php?id=13003

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu