Hyny-Erkki on täällä moneen otteeseen povannut, että Hyundai syöksee Skodan jyrkkään laskuun ja että Skodan myynti tippuu jyrkästi ja että Huyndai jyrää ja ties mitä muuta potaskaa.
Rekisteröintitilastot osoittavat ihan jotain muuta. Kyllä Hyny-Erkki nyt joutui naurunalaiseksi. Röhö röh, hah hah.
Rekisteröintitilastot osoittavat ihan jotain muuta. Kyllä Hyny-Erkki nyt joutui naurunalaiseksi. Röhö röh, hah hah.
Vastaukset 14
Vanhimmat
tuuulilasilehden tilaston vääärenös skodan maahantuoja on maksanut eniten että se on saanut octavian ensimäiseksi ja kaikki muutkin on maksaneet että ovat päässeet edelle humdaita ,oikeasti hundai i40 onkärjessä onhan sitä myyty yli 45 kappaletta ajatelkaa kaksia autoa jokaista hundaikauppojen aukiolopaäivää kohden ei ihme teeähundai kauppiaalla on aikaa suoltaa sontaa täällä ei mene halppisautot jkaupaksi
Huntai on p****.
Lue:
http://autotoday.fi/page.php?page_id=4&news_id=201108980&p=3&cat=26
vanhenee käsiin. Ei kukaan halua enää 90-luvun neuvostosämpylää.
Venäjän kulkineet? Pahoja harhoja papalle.
Mutta jos Skodasta puhutaan niin onneksi on uusia malleja tulossa
http://new.skoda-auto.com/FIN/events/frankfurt2011/Pages/IAA2011.aspx
Kyllä se hyny-miehen arvaus kuitenkin piti paikkansa.
Skodan myynti on jyrkässä laskussa. Lienee pudotusta edellisvuoteen reilusti yli 30 %:a. Hyydyttääkö kylmyys myynnin ?
No entäs se Huntain myynti? Onkos se kovassa nousussa? Ehehehe.
Jo vuoden päästä Hyundain myynnin odotetaan ylittävän EU EFTA alueella Skodan myynnin.
No totta vie. Rekisteröidyt Skodat tänä vuonna 7870 kpl, Hyundait 4228 kpl.
Vaan kun Rapidin myynti pääsee vauhtiin ja myös uusi Octavia tulee markkinoille, niin eiköhän se kaula taas veny.
Eläkeläisten suosikkiauto, tutkitusti suurin ostajajoukko on eläkkeensaajia eli ikäihmisten ajopeli. Näistäkin suurin osa entisiä Lada-autoilijoita jotka 1970-80-luvulla ajoivat pelkästään Ladalla, aikana jolloin idänkauppa kukoisti ja oli maamme talouden selkäranka. Näissä Skodissa on ajo- ym. ominaisuudet edelleen hyvin Ladamaiset ja hinta alhainen.
Kyllä nämä asiat on käyty moneen kertaan läpi, provosi on too o o della surkea yritys ja jauhaa samaa vanhaa schaibaa.
Skoda on tutkitusti suosittu juurikin nuorten perheiden keskuudessa. Nämä nykyajan ihmiset eivät edes koskaan ole nähneet Ladaa, saatikka ajaneet sellaisella. En ole itsekään.
Skodan ajo-ominaisuudet ovat todella hyvät. Mieleen tulee sananlasku ketusta ja pihlajanmarjoista.
Niin, ja hinta. Skoda maksaa saman verran kuin esim. Golf tai Focus tai Astra. Onko hinta silloin jollain tavalla alhainen verrattuna saman kokoluokan autoihin. häh?
Turha kehua jotain skodaa, kaikki tietävät että se on b-luokan auto. Vaihdossa et saa enää mitään hyvitystä.
Kuten ennenkin todettu, ostettaessa Volkswagen ja myytäessä Skooda.
Eikös Skodan myynti ole pudonnutkin vuoden takaisesta 24%!!! Onhan se aika iso pudotus!!
Ja viime kuukauden aikana myynti on laskenut 30%!!!???
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/marraskuussa-uusien-henkiloautojen-markkinat-149
Katohan tualta!!!!
Ykkösenä tilastossa on Nissan Qashai myyty 4747 kappaletta.
Kakkosena Autoalan tiedotuskeskuksen keräämässä tilastossa on Skoda Octavia, jota on rekisteröity marraskuun loppuun mennessä 4 250 kappaletta. Vielä viime vuonna Octavia oli Suomen selkeästi suosituin automalli.
Missä on se Teidän Huyndai 140 mikä oli varma Octavian kaataja?
vastatkaa nyt asiallisesti asialliseen kysymykseen tämä ei ole tappelua varten jos et muuhun pysty älä kommentoi tähän kysymykseen Kiitos.