nyt ei YK:lta kysellä mandaattia

kohta räimitään!

Opiskelijoille oli maksettu ruhtinaaliseti länsimaiden toimesta, Britannian lähetystön kivitys.. jopa 3000$ / per heppu?

Ahmatijetti on tyhmä jos ei näe mitä on tulossa!
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kyseltä mandaattia, mutta sitten loppuu Venäjältä kaasun, öljyn, titaanin ja monen muun asian kysely samaan paikkaan.

Vilkase karttaa, missä Iran sijaitsee. Mustanmeren rannikko, Venäjän eteläraja vieressä, ex-NL öljyvaltiot. Sitä Venäjä ei tule hyväksymään.

Täsmäiskuihin ehkä suostuukin, mutta mitään miehitystä ei Iraniin tule, ellei sen sitten tee Venäjä, ainakin mitä Iranin pohjoisosiin tulee, samallahan se voi leikkiä lännen kaveria, ajaa omaa etuaan ja pilata lännen suunnitelmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pööööörb kirjoitti:

kohta räimitään!

Opiskelijoille oli maksettu ruhtinaaliseti länsimaiden toimesta, Britannian lähetystön kivitys.. jopa 3000$ / per heppu?

Ahmatijetti on tyhmä jos ei näe mitä on tulossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu