Olisi parempi osua yön änärit. Mikäli ei osu niin joudun ottamaan itseni hengiltä ja lunastamaan paikkani taivaassa jo odotettua aiemmin. Ei mulla muuta.
T: 24/7
T: 24/7
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kuules nyt, taavetti, ei ole olemassa mitään taivasta, vaan elämä loppuun siihen paikkaan kun menet jojoon ja sinustakin tulee madonruokaa
Apuhoitaja on nyt kyllä ihan väärässä.
Taivas on olemassa ja myös kadotus on olemassa.
Jompaan kumpaan pääsemme tai joudumme kun maanpäällinen elämä
täällä maanpinnalla loppuu.
Nämä on todellisia ja vakavia asioita, ei mitään leikin asioita.
Taivas on kuitenkin se parempi paikka, jonne kannattaa pyrkiä.
Viimeistään silloin, kun elämä päättyy saamme nähdä, että nämä asiat
ovat todellisia, eivät mitään keksittyjä.
Kyllä se minunkin varjeltu, mutta sopivasti löysä peräsuoli vaan horsmaa, eli rentunruusua joskus kasvaa (ruusu se tosin on ryppyreikäkin). Mutta sielu jatkaa matkaa, kenties vielä siellä jossain saan kerran vielä kakkosen lapulle laittaa.
Tuohan oli parrunmaistelijalta suorastaan taidetta, hienoa runollista ulostusta. Kyösti tykkää kybällä, vai miten te nykynuoret asian ilmaisette et sillei röyh!
Vaan alkoholistit juo Lidlin halpaa grafenwalderin litkua! Mietippäs sitä Kyösti!!! Taavetti erehtyi kerran sitä kuravettä maistamaan ja seurauksena 3 päivän ripuli. Ei enää koskaan.
Joisitko,sinä Rainbow olutta?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/superhitti-revitaan-oluthyllysta---s-ryhma-alkoi-tutkia/art-1288432604533.html
No sinä nyt joisit vaikka aasin kusta jos siitä humaltuisit!!
Huomenta urokset ja kundit.
Lidjin halpis olut on oikein makoisaa (en tarvinut deodoranttia ripuloituun..), mutta olen siirtynyt nykyisin Karhuun. Se on löytämätön kokemus.
Nyt täytyy kiirehtiä pesemään mansikkani.
Mitenkä illan sm-liigassa käy Saipan?
Valinnat
Pankki Päivämäärä Ottelut Tulokset: Veto Kertoimet Status
03.12.2011 16:00 SaiPa - JYP (1X2)
2 2.05 Keskeneräinen
03.12.2011 16:00 HIFK - Ilves (1X2)
2 5.20 Keskeneräinen
03.12.2011 16:00 Kärpät - Ässät (1X2)
2 2.85 Keskeneräinen
03.12.2011 15:00 Pelicans - KalPa (1X2)
2 2.35 Keskeneräinen
Vedot
Systeemi Yhteiskerroin # Vedot EUR
Vetosi EUR
vedot yhteensä EUR
Voitot yhteensä*
Triplat 26.00 4 x 1.0 = 4,00 103,99
Yhdistelmäveto 71.40 1 x 1.0 = 1,00 71,40
Totals 5 5,00 175,39
Saipa ja Pelicans häviävät huomattavasti paremman materiaalin omaaville Jypille ja Kalpalle.
Ilveksellä ja Ässillä on mahdollisuus yllättää HIFK ja Kärpät,Ässien kohdalla tosin ei ole mistään järin suuresta yllätyksestä kysymys.
En olisi yllättynyt mikäli Ilves ottaa voiton. Saipa on tiukka vääntämään, mutta viimeistely puuttuu aina, kiekko ei yleensä mene maaliin avoimesta paikastakaan. Taidan itse vielä tuumailla iltapäivään minkä rivin laitan. Josko saan tässä vielä jonkin pistoksen vaikka hanuriin, joka antaa minulle suuntaa.
Joko on liput ostettu Stadikalle Suomi - Venäjä otteluun?
http://www.google.fi/search?q=Stadika&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a#hl=fi&client=firefox-a&hs=rj9&rls=org.mozilla:fi:official&sa=X&ei=tgvaTtLmFIn54QSW97jhDQ&ved=0CBcQBSgA&q=Stadikka&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=feecd958551375a0&biw=1016&bih=620
stadika on maauimala,jonkun kilsanpäässä gay gambriinista pohjoiseen....
Ei ole,en ole edes huomannu koko matsia?Peliuutisissa hehkutettiin Kalpaa ja Jypin voitostakin oltiin aika varmoja.Se innoitti iskemään tuplan lisää.
2 kohdetta Oma merkki
12. Pelicans 1 − KalPa 2 3,90
30. SaiPa 1 − JYP 2 3,00
Kokonaiskerroin: 11,70
itse laittaisin kaikkiin kohteisiin numero 2:sen.
Olen asunut porvoonkadulla siinä lähistöllä että paikka on enemmänkin kuin tuttu,en tiennyt vaan mistään Venäjä-matsista.
Anteeksi toverit. Tarkoitin siis Olympia Stadionia.
Voin haistaa jo hapankaalin mielessäni ottelua odotellessa.
Tosin nyt täällä haisee ihmisen uloste, kun on poikien kanssa saunailta. Ja Saipalle laitan kyllä ykkösen tälläkertaa.
Nyt maistuu Gambinissa niin että suupielistä senkun valuu.. Vaikka olenkin kakkosen suurin ystävä, kannatti kerrankin laittaa ykköseen koko lasti! Hyvä Saipa!
Vitun peliuutiset ja "asiantuntija"Esa Keskinen,vittu entiset pelaajat on huonoimpia betsareita valmentajien lisäksi.
Kastuuko tänään muukin kuin parta? Nyt on laitettu rasti voittajaksi kohtaan HIFK. Rahat tosin otetaan vasta ensiyön NHL peleistä! Onko sinne antaa näkemyksiä yön tuloksista?
Gambrini vaikenee, mutta vain hetkeksi!
Kohde Merkki Kerroin
115Fulham - Liverpool _ _ 2 - - 1,95
119NY Rangers - Toronto 1 _ _ 1,90 - -
121Chicago - Phoenix 1 _ _ 1,90 - -
Kokonaiskerroin: 7,03
Kotivoittoja ainakin noille kahdelle,muut matsit onkin tiukempia.
Kyllähän se HIFK toi sitten sitä karkkirahaa! Rangerssille kyllä ykköstä silmään, muita pitää vielä tuumata mitä kohteita tuuppaisi kakkoseen!