Jonotusaika omaan sairaalapiiriin

Jonotusaika aamuisin nyt kun läntinen ja kirkonseutu ovat yhdistyneet on aivan mahdoton, 15 min on jopa lyhyt aika mikäli siinä ajassa joku ehtii vastaan.
Oliko tässä nyt järkeä yhdistellä näitä piirejä?
Hoitajilla ja lääkäreillä muutenkin kädet jo täynnä tekemistä.
7192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Julkinen terveydenhuolto on kriisissä. Palveluiden käyttö vaatii aikaa niin, että pitää olla tosi sairas, jotta ehtii ja viitsii systeemin kanssa asioida. Ei nykymenoon ole tyytyväinen kukaan muu kuin perusturvajohtaja ja paikallislehden päätoimittaja sekä pari näitten hyvää veljeä.

Äänestä
  • Jokainen näistä mainituista hoidattaa itsensä jossain muualla kuin Ylöjärven kaupungin tarjoamassa julkisessa terveydenhuollossa.

    Äänestä

  • Miten paikallislehden päätoimittaja tähän liittynee vai tarkoitetaanko jotakin sen pääkirjoituksia?

    Äänestä

  • kyseleepi vain kirjoitti:

    Miten paikallislehden päätoimittaja tähän liittynee vai tarkoitetaanko jotakin sen pääkirjoituksia?

    En tiedä, mutta olisiko taas aika nostaa omaa häntää vaikka ei oiken siihen olisi perustetta? Vaikkapa paikallislehdessä. Miten on Ylöjärvellä, kun näin on Tampereella.

    http://www.aamulehti.fi/Pirkanmaa/1194798194126/artikkeli/kysely kertoo hatanpaan sairaalan potilaat huipputyytyvaisia.html

    Minkä arvosanan Ylöjärven kaupungin palkkaamat työntekijät saisivat asenteesta ja palvelukyvystä asteikolla 0-10?

    Äänestä

lisää hoitajia terveyskeskukseen!!! suomalaisia vielä niin homma alkaa toimimaan, ei se niillä mamu lääkäreillä liiku suuntaan eikä toiseen.

Äänestä

Jos olen leikkausjonossa omassa sairaalapiirissä ja olen aikeissa muuttaa toiselle puolelle Suomea ja eri sairaalapiiriin, mitähän mahtaa tapahtua tälle leikkausjonopaikalle - potkitaanko minut jonosta pois ja täytyykö minun aloittaa kaikki alusta? Vai voinko muuttaa pois ja palata paikkakunnalle kun leikkauskutsu aikanaan tulee..?

Äänestä

Kaupunki palkatkoon saarnaajan karkoittamaan sairauksia aiheuttavat demonit. Se on tehokasta, kun yksi ihminen hoitaa kerralla tuhat ihmistä. Saarnaajan jälkeen kukaan uskalla enää syödä lääkeitäkään - sekin on säästöä sekin!

Näin loppuisi ainainen valitus rahasta ja palvelusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoosiannaa kirjoitti:

Jonotusaika aamuisin nyt kun läntinen ja kirkonseutu ovat yhdistyneet on aivan mahdoton, 15 min on jopa lyhyt aika mikäli siinä ajassa joku ehtii vastaan.
Oliko tässä nyt järkeä yhdistellä näitä piirejä?
Hoitajilla ja lääkäreillä muutenkin kädet jo täynnä tekemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu