Miksi naiset ovat pelkureita?

ncghdfzfg

Miksi naiset ovat pelkureita eivätkä tule juttelemaan missään koskaan saatika että kukaan olisi enemmän kiinnostunut? En ole mikään kamalan näköinen edes, ujo vain, mutta ei ikinä OLE KUKAAN NAINEN TULLUT ISKEMÄÄN IKINÄ! Ja sitten kun olen itse uskaltautunut lähestymään tyttöä johon olin ihastunut niin haukutaan vain täysin asiattomasti! Haistakaa paska kaikki!.

5

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainennnnnnnnn

      Olet kai törmännyt vääriin ihmisiin. Itse en koskaan voisi kuvitella iskeväni ketään, olen liian ujo siihen. Hävettäisi vaan jos palit saisi. Siinä se kai on, mutta eipä minulla ole ollut tarvetta asiattomuuksiakaan laukoa kenellekään.

      Ehkä joskus tulee aito ja mukava ihminen sinun kohdalle (toivottavasti myös minun)

    • käytöstapoja kiitos

      Mä olen saman huomannut et kun menee juttelee jollekkin naiselle vaikka baarissa niin heti tulee painu vit..tuun ja sellasta. Etenkin nuoret naiset ei osaa yhtään käyttäytyä ja luulevat olevansa maailman omistajia.

      • 776554332112

        Muistan kun yli vuosi sitten kävin ensimmäistä kertaa baarissa. Huomasin siinä baarissa, että meininki oli minun näkökulmastani aika karua. En sen jälkeen ole baareissa käynyt. Suurin osa naisista ei tee elettäkään sen eteen, että menisivät itse miesten juttusille vaan se usein meni niin, että monta naista istui tai seisoi saman pöydän äärellä ja yksi mies yritti mennä juttelemaan naiselle muiden arvioivien katseiden alla - jos pakit tuli, niin kylmät sellaiset. Toisaalta moni mies näytti siltä, etteivät olleet moksiskaan, mutta sitten on ne herkimmät miehet.. :/

        Itse olen todella ujo ja arka 20-vuotias nainen ja voin vain kuvitella, miten samankaltaiseni ihminen (mies tai nainen) yrittää mennä juttelemaan jollekin ja saa vain kylmän, ankaran katseen. Se romuttaa ja pahasti.

        Aloittajalle:
        Olen nainen ja olen pelkuri. Koska olen niin ruma ja ujo. Minulla ei ole yhtään ystävää ja vietän kaiket päivät koulussa ja kotona. Mutta kaikki naiset eivät ole pelkureita tai yhtä saamattomia kuten minä olen. Masentavaa, että olet kohdannut noin ikäviä ihmisiä. Ehkä oli vain hyvä, että sait tietää, millaisia idootteja ihastuksesi olivat?

        Elämä on välillä pienestä tuurista kiinni. Esimerkiksi olisit saattanut kohdata elämäsi naisen menemällä kirjastoon 2 minuuttia aikaisemmin tai olisit saattanut jäädä auton alle, jos olisit kävellyt suojatien yli kymmenen sekuntia myöhemmin.


      • samat santa

        tosi tökeröitä lähentely-yritiyksiä sulla


    • EevaTiinuska

      Kyllä mä juttelen miehille... joku aika sitten ihastuin yhteen mieheen ja pyysin kylään, lupasi tulla, mutta ei tullutkaan... Tuntuihan se pahalta, mut ei pidä jäädä tuleen makaamaan, vai miten sitä sanotaan!
      Ihmisiä on niin moneen lähtöön.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      151
      4238
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      70
      3940
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3164
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      124
      2770
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      183
      2477
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      34
      1662
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      58
      1484
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      57
      1362
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      114
      1143
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      17
      1121
    Aihe