Koskaan mikään mainos ei ole minua häirinnyt, mutta nyt tuo ukko, alkon kassiko lie sillä mukanaan, häiritsee keskittymistäni.
Mikä ihmeen ukko lompsii tuolla vieressä, vihreässä?
painu.pois.jack
13100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
onks ne nyt niitä pieniä vihreitä miehiä ;o
Kooskaan en tiedä, kun vain lompsivat alaraajat näkyy. Tee itse havainnot millimetreistään! :))))
Jotain voita näkyy kanniskelevan.
Miksi et tartu kursorilla sitä niskasta (sivulaidasta) kiini ja siirrä se näkymättömiin. Siirtyy se yläpalkin siirrollakin. Harmi, kun noita liikkuvia on moleminpuolin.
Minua nyt häiritsee tuo oikealla oleva "Kiosked" mainos, puhepaketti ja milloin mitäkin. En voi sitä siirtää pois näkyvistä, koska silloin en voi liikkua kursorilla ja aina se "hyppää" esiin, kun sinnepäinkään ajattelee.
Toisaalata ärsyttää nuo postiini tulevat mainokset, vaikka olen maksanut, ettei niitä tulisi. Oma tyhmyys ilmeisesti, kun kurkkasin jotain, mutta kaiken ilmoittamani peruutus ei toiminutkaan, vaikka niin luvattiin.
Varokaa siis kaikki, jotka ette enää tarvitse mitään. Älkää edes kurkatko, mitä on tarjolla. Vai tarvitsetko, kuten vieressä esitellään ravintolasta Lahjakorttia, hampurilaiset, donitsit, jäätelö? No, onhan tuolla pihvit, sushi,brunssi muka huimilla alennuksilla, mutta mikä on lähtöhinta??
Todella häiritseviä ovat nuo liikkuvat mainokset. Muita en tosin edes huomaa.
No nythän mä vasta hokasin mitä multa eilen kyseltiin,enhän oo hidas ?enhän.
se yllyttää sinuu kauppaan niinku ennen junnun laulussa kävi aleksille ja jaanille.
Ettei vaan kävis niin et läskinaama valhetteli.
K-kaupan Väiskiä oli hupa katsoa.
Laitan linkin. Uudistuksen myötä Elävän arkiston videoissa kuva ja ääni elävät välillä omaa elämäänsä.
http://areena.yle.fi/video/1518990
Mikä ihmeen ukko? En mä nää mitään sellasia, ainakaan täs vaihees iltaa.
:)))
On siinä lompsutellut ukon jalat, kai sillä oli joku puuhapussi kädessään.
Ei ollut pieni eikä vihreä.
Ai kamala..:)) Harmi ku mulla ei näy mainokset eikä mittään.
pieniä ja vihreitä..*kikattaa mennessään* :))
Siis, ei ollut pieni ja vihreä, toistanko.
*nauraapartaansa*
"soihdut sammuu"
Rahaa ja voita näyttää kassissaan kanniskelevan.
Ukko-rukka, varmaan vaimoltaan salassa, poloinen.
Ukon jalkaraajat näkyvät lompsivan edelleen, katsos Piste-Pirkkoa.
Voita ja rahaa raahaa hän.