Ihastuvatko suositut jätkät ujoihin tai hiljaisiin?

I'm in love with him

Noi kaks on kaukana, mut oon TODELLA ihastunut yhteen koulun jätkään. Hän on todella suosittu; yli 1000 kaverii fb:ssä (yks on minä;)). Näin just viime yönä unta siit.. et me tutustuttii ja sain olla sen ja sen kavereiden kaa ja näin. Se on urheilullinen ja komee.
No millanen mä oon? = oon antanu sellasen kuvan KOULUSSA, et oon hiljanen, mut EN ole. Kotona oon tosi puhelias ja hauska. Oon mielestäni ulkonäöltäni söpö, (sanon nyt asiat suoraan...). Oon musikaalinen ja tykkään samanlaisesta musiikista kun se.
Haluisin, et se näkis todellisen minut, mut ei sitä vrmaa kiinnosta, ku on tarjolla paljon muitakin. :( Kaikkee tällast....

Onko mulla mitään mahdollisuuksia, ja mitä mun pitäs tehdä?

9

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saman kokenut

      Tulee mieleen et jos oot koulussa "hiljaisen roolissa" , mutta kotona puhelias ja hauska, niin kannattaisko yrittää lähestyä häntä vapaa-ajalla jos olisit yhtään rennompi? Vinkkinä vaan että kannattaa olla oma itsensä esittämättä mitään ja tietysti yrittää olla puheliaampi ja tuoda niitä hauskoja juttujasi esille, eikä missään tapauksessa olla tyrkky vaan oman arvonsa tunteva, tsemppiä! :))

    • nainen23....

      vaikutat nuorelta. pojat kypsyvät vielä hitaammin. murrosikäisinä nuorille on todella tärkeätä olla suosittuja/hyväksyttyjä/kuulua porukkaan ja seurustella mahdollisimman komean/suositun henkilön kanssa. (apua kuulostan nyt tosi vanhalta, kun puhun tällaista :D)

      jos poika on noin suosittu, hän todennäköisesti haluaa ylläpitää tuota asemaansa ja deittailla niitä cooleimpia/kauniimpia naisia koulussa. eli sinun kannattaa näyttää mahdollisimman kauniilta ja yrittää tutustua hänen kavereihinsa, jotta tätä kautta pääsisit mukaan porukkaan.

      rehellisesti sanottuna et taida tuntea poikaa mitenkään älyttömän hyvin, kun et ole edes jutellut hänen kanssaan? hän on urheilullinen ja komea, ja tykkää samasta musiikista kuin sinä. olet hyvin pinnallisesti ihastunut häneen. vaikuttaa, että haluaisit itse olla suositumpi koulussa, ja koulun komein ihastus olisi sinulle väylä suosituksi tulemiseen. et edes tiedä oletteko samalla aaltopituudella pojan kanssa, onko teillä samanlainen huumorintaju, onko teillä helppo olla toistenne seurassa jne...

      toivottavasti saat tutustuttua poikaan ja toivottavasti hän huomaa miten kaunis ja ihana sinä olet ja toivottavasti teillä synkkaa, mutta mikäli olet noin ihastunut poikaan se on aika suuri turn off, jos poika ei ole varma tunteistaan sinua kohtaan. eli kannattaa kiikaroida muitakin miehiä ja tutustua häneen kaverina.

    • I'm in love with him

      Ainiin juu oon 8 luokalla :--D Juu, no haluisin sanoa tohon yhteen, et en hae mtn suosiota koulussa, mutta tollasist suosituista ja "puhuvista" henkilöistä näkee vaa niin helposti sen luonteen ja niin. :---)
      Ja oon kyl tosi ihastunut DD:
      Kiitos molemmille! :))

      • ,-,.,.-,-.,-.,-.,.

        pinnallinen ihastuminen ja ensirakkaudet yleensä onkin niitä vahvimpia ihastuksia, en yrittänyt vähätellä sitä. vanhetessa oppii muodostamaan tietyn suojamuurin, ettei juokse täyttä häkää suhteeseen miesten kanssa, jotka eivät ole itselleen sopivia tai joita ei tunne tarpeeksi hyvin. vaikka näet miten mies kommunikoi muiden kanssa, ei se välttämättä yhtään kuvasta sitä miten teidän välinen kommunikointi toimisi.

        minä ainakin huomaan itsessäni sen muutoksen, etten enää mieti apua miten saisin tuon miehen tykkäämään minusta vaan nykyään juttelen avoimesti kaikille ja katson mitä heillä on tarjota minulle. mutta onnea sinulle :o)


      • I'm in love with him
        ,-,.,.-,-.,-.,-.,. kirjoitti:

        pinnallinen ihastuminen ja ensirakkaudet yleensä onkin niitä vahvimpia ihastuksia, en yrittänyt vähätellä sitä. vanhetessa oppii muodostamaan tietyn suojamuurin, ettei juokse täyttä häkää suhteeseen miesten kanssa, jotka eivät ole itselleen sopivia tai joita ei tunne tarpeeksi hyvin. vaikka näet miten mies kommunikoi muiden kanssa, ei se välttämättä yhtään kuvasta sitä miten teidän välinen kommunikointi toimisi.

        minä ainakin huomaan itsessäni sen muutoksen, etten enää mieti apua miten saisin tuon miehen tykkäämään minusta vaan nykyään juttelen avoimesti kaikille ja katson mitä heillä on tarjota minulle. mutta onnea sinulle :o)

        Kiitos :)


    • Hitaat on ain vikoja

      Kimpuun vaan...mitäs sitä kuhnimaan.

    • dflkgjsdif

      No ehkä voisit alottaa jostain "helposta" jutusta.. tykkää vaikka sen facebook merkinnöistä :) Yritä olla oma-aloitteinen, vaikka tiedän ettei se ole helppoa. Koulussa voisit vaikka yrittää aina saada häneen katsekontaktin, niin että hän huomaisi sinut :) Jos teillä on koulussa esim. jotain diskoja (meillä ainakin oli yläasteella) niin osallistu ihmeessä niihin ja pyydä vaikka tätä poikaa tanssimaan :)
      Kyllä varmasti sulla on mahdollisuuksia, tärkeintä että luotat itseesi!

      • neuvotmulta

        Facebook on liian näkyvä paikka minusta. En itse halua tykätä ihastukseni tilapäivityksistä ms. koska siitä heti kaikki tekee omat johtopäätökset...eli silloin kaikki huomaa että tykkään ks. henkilöstä.

        Kouluissa ei nykyään järjestetä mtn diskoja... joten ainoo vaihtoehto ois silmäpeli


    • mitääää?!!

      Ai ei järjestetä diskoja? Meiä koulus ainaki järjestetää ;) Ja mitä sit vaik kaikki näkee et tykkää niist tilapäivityksist? Itekki aik ujo ja kyll se on aika helppoo painaa "tykkää" nappii :D Rohkeesti vaa juttelemaan, varmasti tykkää sust, tsemppii! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      203
      9699
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      39
      4460
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      122
      4009
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      107
      3888
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      219
      3557
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      36
      2964
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      156
      1537
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      73
      1416
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1214
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1181
    Aihe