Tämähän ollut tiedossa kaikilla jo vuosikausia ja viranomaisilla,mutta mitään ei ole tehty tai puututtu,paljonkohan näissäkin tiloissa sairastuttu vuosien saatossa,mikähän on omistajan vastuu rakennusten kunnosta(työturvallisuuslaki,rikoslaki,työterveyshuoltolaki)
http://www.ksshp.fi/public/default.aspx?contentid=34526&nodeid=6459
http://www.ksshp.fi/public/default.aspx?contentid=34526&nodeid=6459
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaarantaminenko on kyseessä vastuuhenkilöt?
Virkavelvollisuuksien laiminlyönti vai mitä helvettiä?
http://www.inspectorsec.fi/docs/leike/HS9.7.2010.pdf
Kymmeniä kuoleekin vuosittain näiden home ja kosteusvaurio-ongelmien vuoksi vai nouseeko kuolleiden määrä jatkossa satoihin päättäjät ja virkamiehet?
Samaisen sairaanhoitopiirin sisäilmaa kehui loistavaksi ja sisäilmatyöryhmän toimivan mallikelpoisesti Työterveyslaitoksen
Teema Johtaja Professori Kari Reijula Keski-Suomen käräjäoikeudessä 2009 ja hovioikeudessa 2011,näistä kertomuksista sai todistajapalkkioita sairaanhoitopiiriltä n 5000e ja Valtiolta n 1000e.
Kokoajan tiedossa ongelmat tutkimustulokset ja sisäilmatyöryhmän pöytäkirjat Reijulan ja muutkin viranomaiset,mutta se kuuluisa halu ja tahto puuttua ja kertoa totuutta ei onnistu.kaikki nämä laajat kosteus,home-ja sisäilma ongelmat olleet tiedossa ainakin toista kymmentä vuotta
Rehellisyyden nimissä.
Kai kertoi senkin, käpälä raamatulla, että kymmeniä kuolee vuosittain. Home ja kosteusongelmien vuoksi maassamme.
http://www.inspectorsec.fi/docs/leike/HS9.7.2010.pdf