Silmäleikkaukseen tallinnaan!

Alempaa löysinkin muutaman viesti ketjun aiheesta mutta kaipaisinkin tuoreita kokemuksia laservisionista. Myös tuo ksa-silmäkeskus mietityttää. Eli hyviä ja huonoja kokemuksia molemmista kaivataan!!!
11294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minä kävin Laservisioonissa elokuussa ja voin lämpimästi suositella. Kaikki sujui hienosti, ammattimaisesti, hyvällä palvelulla ja vieläpä suomen kielellä. Rillit jäi Tallinnaan ja yhtään ei kaduta. Ksa:lla ei ollut samaa tekniikkaa kuin Laservisioonilla, joten päädyin silmieni verkkokalvojen ohuuden vuoksi Lv:lle. Ksa:n etuna on esi- ja jälkitutkimus Helsingissä, mutta lv:n käyttämä tekniikka ehkä edistyksellisempi.?

Äänestä
  • sinulla on ohut verkkokalvo?kertoisitko tarkemmin toimenpiteestä?olen27 v.minulla -7 ja olin jo menossa leikkaukseen mutta todettiin ohut sarveiskalvo joten enpäs mennytkään,suositeltiin juhani pietilää mutta epävarmuus kolkuttaa.
    Jos hyviä neuvoja kertokaa!!!

    Äänestä

  • verkkokalvon ohuudella ei ole mitään tekemistä taittovirhekirurgian kanssa. tarkoitit varmaan sarveiskalvoa?

    Äänestä

ksa on hyvä ja ystävällinen sekä ammattitaitoinen. henk.koht.kokemus -5,75:sta tarkkaan näköön.

Äänestä

Juu kannattaa mennä varsinkin TALLLINNAAN, jos haluaa tulla sokeana takasin...

Äänestä
  • Vain idiootit, asiasta mitääntietämättömät juntit antaa tollasia kommentteja.

    Äänestä

huonolaatuisista PIP silikonirinnoista Virossa puolet asennettiin suomalaisille naisille.
Että sitä rataa hyvää ja halpaa ei ole olemassakaan, mikä taas tuli todistettua :)

Äänestä
  • jaa ettei suomessa ole tehty epäonnistuneita silmäleikkauksia? Ja lääkärit ei ota kantaa jälkeenpäin, vaikka esim. sarveiskalvo olisi alunperin esitutkimuksessa ollut liian ohut. Samaa rahastuksen makua hienoilla, kuuluisilla lääkäriasemilla.

    Äänestä

Kävin joulukuun alussa Laservisioonissa leikkauksessa ja kaikki meni hyvin. Jälkikontrollissa kävin Suomessa tammikuun alussa ja kaikki oli ok. Itse olen ainakin tyytyväinen Laservisiooniin ja uskallan kyllä suositella muillekin.

Äänestä

Olisi kyllä kiva saada mielipiteitä lisää niiltä jotka on kyseisellä klinikalla käyneet. Minulle suositeltiin Epi-K menetelmää ja kyllä mietityttää, mutta näyttäisi, että löytyy vain positiivisia kokemuksia.

Äänestä

Olen kans menossa tuohon Epi-K leikkaukseen. Tämn palstan kirjoitusten lukeminen aiheutti vähän epäröintiä, mutta toisaalta tämä ei ole kovin luotettava lähde minkään kokemuksen kannalta. Tuttavapiirissäni vain hyviä ja onnistuneita kokemuksia. Elämä silmälasien ja pillareiden kanssa on siinä määrin hankalaa, että "pakko" ottaa riski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


linssilude66 kirjoitti:

Alempaa löysinkin muutaman viesti ketjun aiheesta mutta kaipaisinkin tuoreita kokemuksia laservisionista. Myös tuo ksa-silmäkeskus mietityttää. Eli hyviä ja huonoja kokemuksia molemmista kaivataan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu