DNA:n kytkypuhelin halvemmalla muualta? Silti SIM-lukitus.

Ei SIM-lukittua

Ennen kuin teet sopimusta DNA:n kanssa (tai minkään muun operattorin kanssa) liittymän ja puhelimen kytkykaupasta, jossa puhelin on operaattorilukittu, tarkista että saisitko sittenkin sen saman puhelimen jostain muualta samaan hintaan tai jopa halvemmalla ilman kytkykauppaa! Voihan sinulle joskus sopimusaikana tulla tarve hankkia uusi puhelin ja mitä sinä sitten teet sillä lukitulla.

Ainakin DNA:lla näyttää nyt olevan jopa sellaisiakin kytkykauppoja, joissa heiltä ostettavan SIM-lukitun ja kuukausittain maksettavan puhelimen voisi saada muualta kertamaksulla samaan hintaan tai halvemmalla.

Minusta sellaisessa puhelimessa, joka ei ole edes halvempi tai hintaeroa on vain muutama euro, SIM-lukitus on täysin turha... Tietenkin jokainen itse voi tehdä valintansa ja äänestää ns. jaloillaan.

1

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eipä saa

      DAN.lla halvin. Satasia muualla kalliimpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      21
      6150
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      91
      5786
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3779
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      126
      3762
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      128
      1545
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1447
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1372
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1179
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1153
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      27
      1137
    Aihe