Ennen kuin teet sopimusta DNA:n kanssa (tai minkään muun operattorin kanssa) liittymän ja puhelimen kytkykaupasta, jossa puhelin on operaattorilukittu, tarkista että saisitko sittenkin sen saman puhelimen jostain muualta samaan hintaan tai jopa halvemmalla ilman kytkykauppaa! Voihan sinulle joskus sopimusaikana tulla tarve hankkia uusi puhelin ja mitä sinä sitten teet sillä lukitulla.
Ainakin DNA:lla näyttää nyt olevan jopa sellaisiakin kytkykauppoja, joissa heiltä ostettavan SIM-lukitun ja kuukausittain maksettavan puhelimen voisi saada muualta kertamaksulla samaan hintaan tai halvemmalla.
Minusta sellaisessa puhelimessa, joka ei ole edes halvempi tai hintaeroa on vain muutama euro, SIM-lukitus on täysin turha... Tietenkin jokainen itse voi tehdä valintansa ja äänestää ns. jaloillaan.
DNA:n kytkypuhelin halvemmalla muualta? Silti SIM-lukitus.
Ei SIM-lukittua
1
283
Vastaukset
- eipä saa
DAN.lla halvin. Satasia muualla kalliimpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2714949Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893444- 423358
- 502629
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451827- 971630
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971438- 141389
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441035- 701027