n.5 kk tauon jälkeen sain ylipuhutuksi lapseni isää tapaamaan, joka niin kuuleman mukaan "ikävoi" lastaan ja valehtelee viranomaisille etten anna lasta !!! Noh isä tulikin hakemaan sitten klo 18 .. vei kotiinsa ... lapsi kertoi tänään ( oma-aloitteisesti, en udellut) miten oli melkein välittömästi joutunut käymään nukkumaan ja isä lähti johonkin ( naisensa luo touhuumaan, oletettavasti) ... seur. päivänä mentiin sitten yhteispelillä naisen luo jolla 3 lasta takataskussa ... viikonlopun jälkeen lapsi ensimmäisenä melkein kotiin tullessaan olisi halunnut näyttää minulle missä asennossa isä oli naisen päällä ... lapsi kertoi ettei nainen ollut isän kanssa puhunut normiäänellä mitään vaan olivat kyyhöttäneet sohvalla ja supisseet ja siirtyneet sitten makuuhuoneeseen, mistä nämä 4 lasta tavoittivat heidät sitten päällekkäin ... ( lapset 3kpl 7 v, ja 9 v) miehellä vielä poika 16 v mukana!! Lapsi vielä rupesi ihmettelemään kun naisella oli kuulemma "korkea"pylly etumuksessa :D En tiedä mitä lie tarkoitti, pömppö vatsa ja pienemmät tissit kuin minulla, äidillä ... eli vkonloppu vietettiin sisätiloissa "uusiovanhemmat" nuhisten vierukkain ja lapset tekivät mitä lystää ... lapseni mukaan naisen lapset eivät uskoneet mitään mitä nainen sanoi :D ... aikasemmin olin katkera miehelle selänkääntötempusta .. loppukesästähän miekkonen makasi mun päällä mutta ehkä eritavalla koska lastamme ei erikoisemmin vaivannut se... mies on narsisti.. pahinta laatua ... oletan niin .. vallankäytön ja väkivallan takia ... oikeestaan mun käy sääliksi sitä naista .. se mies rikkoo sen ... enkä usko sen naisen olevan yhtä vahva kuin minä henkisesti. Mutta sitä saa mitä tilaa ... mietin valvottuja tapaamisia .. en halua lapseni oppivan 7 v:nä seksiasentoja :/
Isä sitten tapasi lastaan viikonloppuna !!
suklaatötterö
7339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei jumal....!
Kyllä kiero yhäriruikuttaja osaakin iltasella kännispäissään keksiä mitä älyttömintä shittiä!
Ethän sä ruikkujen ruikku usko itsekkään tuota shittiäs!!!
Toivottavasti se lapses isä saisi lähihuoltajuuden sillä sähän oot täys sekopää....
Lapsen isä sai varmaan tapaamisen järjestymään oikeuden kautta hakemallaan tapaamisten täytäntöönpano-oikeudenkäynnin kautta koska sä itsekäs ruikku yrität kostaa lapsen isälle eristämällä lapsen isästään.
Se että se isä heivas sut sekopään mäkeen on saanut sut sairaan k-pään käyttämään lasta aseenasi ja tottakai seuraavaksi sinä yhäriruikkujen ruikkuna menetkin heti huomenna itkemään sinne sossutanttojen siipien suojiin ja alatte yhdessä puuhaamaan niitä valvottuja tapaamisia.....
Etenkin tuo seuraava lainaus höpötyksestäsi paljastaa sen että sinä olet katkeran kateellinen ruikkujen ruikku:
"aikasemmin olin katkera miehelle selänkääntötempusta .. loppukesästähän miekkonen makasi mun päällä mutta ehkä eritavalla koska lastamme ei erikoisemmin vaivannut se..."
Hahhahhaaa..... siis loppukesästä halusit että 7v lapsesi oppii seksiasentoja koska sinä olit naiskentelemassa eikä sinua häirinnyt että lapsi näki kaiken mutta nyt, nyt kun et enää kelpaa edes panopuuksi niin jopahan asia kääntyikin yllättäen päinvastaiseksi!!!
toivottavasti sulla ei ole lapsia paska
Näinpä, luin tuon aloittajan vuodatuksen eikä epäselvyyttä mikä on taustalla.
Itse kiinnitin huomion myös seraavaan: "En tiedä mitä lie tarkoitti, pömppö vatsa ja pienemmät tissit kuin minulla, äidillä ... "
Aloituksen tekijällä on hirvittävä alemmuuskompleksi ja aiheellinen pelko siitä että hänestä voikin tulla etä, ja hyvinkin pian koska lapsella varmaati on todellisuudessa ollut mukavaa siellä isän luona, eikä tuollaistta mitä aloituksen tekijä on tänne meidän iloksemme keksinyt.
Myös minä nauroin tuolle seksiasentohöpinälle :o), yön tuntien humalatila aloittaja sai kirjoituksillaan puhuttua itsensä täydellisesti pussiin.
Kaikesta aloittajan kirjoittamasta huomaa millaisesa johdattelevassa ristikuulustelussa tuo lapsiparka onkaan ollut jouduttuaan palaamaan äitinsä luo.
Minäkin toivon että lapsi saisi oikeutta ja hän saisi pelkästään valvotut tapaamiset äitiinsä, lapsen etu kuitenkin olisi tärkeintä.
Kuiskaa korvaani miksi ihminen on mitätön paska kun hän osoittaa jonkun kirjoituksesta todellisia ristiriitoja?
Aloittajalle; kirjoittaisin tuon kaiken ylös ja menisin lastensuojeluun juttusille mitä pikimmiten ettei asia unohdu.
Lasta en laittaisi enää isälleen.
Seksiin liittyviä seikkoja ei saisi lain mukaan tehdä lapsen nähden. Siihen on olemassa jokin pykälä ja rikoksena siihen saa jonkin pedofiilimaisen tuomionkin.
Kyllä ne sossut tietää.
Luetko sä kiihkoilijayhäriruikku yhtään noita kirjoituksia siten että et näe VAIN sitä mitä haluat???
Et aasien aasi ruikuttaja tajunnut edes sitä "pientä" yksityskohtaa tuon aloituksen tehneen ruikun kirjoituksessa jossa se ruikku kertoi kuinka lapsi oli nähnyt isänsä naiskentelevan tuon ALOITUKSEN tehneen ruikun kanssa loppukesästä ja se ei kuulemma ollut pahaksi lapselle MUTTA kun tuo lapsi olikin (tuon aloituksen ruikun mielestä) "nähnyt" lapsen isän naiskentelevan jonkun toisen naisen kanssa niin sinun kiihkoilijaruikun mielestä siihen voisi onnistua soluttaa pedofilia mukaan!!!!
HALOOOOOOO ÄÄLIÖ!!!!!
Sinun "järkeilysi" mukaan on ihan ok kun lapsi näkee isukin ja äitylin naiskentelua mutta kun lapsen isä naiskenteleekin jonkun toisen kuin lapsen äitylin kanssa niin isästä tulee pedofiili! Eikö vain?
Kun lapsen äiti naiskentelee lapsen nähden jonkun muun kuin lapsen isän kanssa niin tuleeko lapsen äidistä pedofiili vai siitä lapsen äitiä naineesta miehestä? (sinun kiihkoiluruikuttajan mukaan tietenkin se on ok jos naiskentelijana ei ole lapsen isä!)
Hei vaan kaikennäkevälle.
Kiitos kun ilmaisit asian kovin selvästi, etenkin tuon yhäriruikun ja ääliön joka piti narsistiseen tapaan kirjoittaa isolla. Vielä jos olisit laittanut perään 700 huutomerkkiä niin teksti olisi ollut täydellinen.
Kaikki seksismiin on haitaksi lapselle, ehkä aloittaja oppii sen myös ymmärtämään käydessään läpi lastensuojelussa asiaa. Toivottavasti ainakin.
Jokainen voi sitten itse lukea laista, mitä sanotaan kun lapselle annetaan nähtäväksi seksismiin liittyviä kuvia tai tekoja. Lastensuojelulaki kieltää asian jo sinänsä mutta on sille joku muukin laki olemassa.
Mutta siis kaikennäkevä voisi siivota vähän suutansa, teksti on kuin 2-vuotiaan tunnetasolta.