Luovuin vihdoinkin hesarista

Ja tässä VIIMEINEN piste !!

http://www.hs.fi/kotimaa/Itsenäisyys blaa blaa/a1305550752925

SAIRASTA, SAIRASTA kirjoittelua ITSENÄISYYSPÄIVÄNÄ
15190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Voi helvetti mikä pässi! Eli hän on sitä mieltä että pankiireille valta, maailmanhallitusta, internationalismia, itsenäisyys on turhaa! Sillä tavalla.

Äänestä

Siinäkö kiitos Hesarilta veteraaneillemme? "Blaablaablaa"? Joo nyt loppu muuten Hesarin lukeminen meidänkin talossa.

Äänestä

No, ei ollenkaan asiallista teksiä. Ko. lehteä ei asiallisten ihmisten kannatakaan tilata.

Äänestä

Paljon onnea hyvästä päätöksestä. Me luovuimme hesarista noin puoli vuotta sitten, emmekä ole kaivanneet sen naurettaaa uutisointia kertaakaan.

Äänestä

SÄÄLITTÄVÄ, vajakki ÄMMÄ purkaa turhautumistaan ja vieläkin säälittävämpi lehti julkaisee sen.

Äänestä

Plussat muuten katoaa kummallisesti ?????

Äänestä

Mikä ihme tuo linkin teksti oikein oli? Huono itsenäisyyspäivän vitsi?

Äänestä

Loistavaa 10/10. Vähän näytettä Halla-Aho -faneille kuinka kirjoitetaan ironisen-sarkastisesti vai oliko se sarkastisen-ironisesti.

Äänestä

hauskaa....

säälittävä ylilyönti, joka pitäisi tuomita välittömästi. PISTE

Äänestä

EU ja muut liitot. Hyvin itsenäisiä ollaan.

Saas nädä tuleeko Nato ja tekee mediät entistä itsenäisemmiksi. Toivottavasti ei.

Äänestä

Heheh. Taisipa kalikka kalahtaa maajussiin...

Äänestä

Jussuf (se sama) maajussi provokin on jo hereillä.EI taida Jussufilla olla tänäänkään työpäivää (pelllot jäässä ei voi kyntää)

Äänestä

Hesarin kolumnistit ovat hyvin homogeeninen porukka arvomaailmaltaan; kuvastaa täkäläistä uussuomettumisen henkeä. Vain yksi totuus on sallittu. Se on väritykseltään punavihersokea, se ei tunnista eikä tunnusta muita värejä. Suvaitsevaisuus on tämän porukan sisällä hyvin valikoivaa ja luokittelevaa. Häpeällistä todellakin.

Tässä lista näistä suvaitsevaisuuden airueista, maamme.. ...tai siis osavaltion kulttuuriälyköistä:

http://www.hs.fi/aihe/kolumnit/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???????????? kirjoitti:

Ja tässä VIIMEINEN piste !!

http://www.hs.fi/kotimaa/Itsenäisyys blaa blaa/a1305550752925

SAIRASTA, SAIRASTA kirjoittelua ITSENÄISYYSPÄIVÄNÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu