Nyt viestejä tullaan poistelemaan kahta kauhiammin?
Hei täällä on jo kaksi sheriffiä
Kylmät kädet
19244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Asiattomuudet poistetaan sata varmasti.
Näin on, ja tämä on ainut palsta koko suomi24-lla jossa on kaksi sheriffiä (selvinpäin)
Voisi olla kolmekin sheriffiä, kun huomioidaan asiattomien törkyviestien määrä.
Asiallinen keskustelu viriää uudelleen aikanaan viikkojen tai kuukausien päästä, kun ihmiset huomaavat, että kyseessä ei olekaan vain sikailu- ja herjapalsta.
Tulisi kuitenkin muistaa, että iso osa paskantamisjutuista on tasokkaita ja tosi hauskoja, sekä liittyy vahvasti ryyppäämiseen.
Tämähän ON alkoholipalsta?
Mitä tasokasta tai hauskaa näit niissä lapsenomaisissa jatkuvissa suolilässytyksissä, missä ei ollut alkoholismista eli palstan aiheesta sanaakaan?
Häh itelles vaan. Jos oikein tarkkaan luet niin palstan nimi on alkoholi, ei alkoholismi.
Terävä pointti.
Palsta esittelyssä sanotaan näin:
Keskustelua alkoholin käytöstä ja alkoholismista.
Siis siinä on JA-sana.
JA-sana NIMENOMAAN.
just just... Kuka täällä on roikkunut pisimpään ja minkä tyyppiset jutut täällä on ollut pisimpään?
Älä pengo arkistoja
Pidä sinä tissu-touni se homoturpasi kiinni.
Tissu-mikä?
Seriffinaikaisia juttuja. Hih hih...
Miksi en saisi kaivaa menneisyyttä?
"Sitä tikulla silmään.."
Tämän takia
Paskantamisjutuille on oma palsta:
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3884
Jos tälläkin foorumilla ois rekisteröitymis pakko niin ei tulisi asiattomia aiheita, ja vaikka tuliskin niin asiattomille käyttäjille olisi helppo antaa bannia. Noitakin kakka-aiheita kirjottelee todennäkösesti vain yksi tai kaksi henkilöä, jos niille sais bannia niin pysyis keskustelu visusti asiallisempana. Mutta ei niin ei, uudistukset on pahasta ja tykätään pitää palsta samanlaisena pa.skakasana kuin ennenkin. Vaikka nyt tulikin uusi sheriffi niin tuskin siitä mitään hyötyä on. Toivottavasti ei vaan poistele asiallisia keskusteluja ja vois lopettaa ite sen ''selväpäivä'' spämmäämisen niinkuin tämä aikasempikin sheriffi vois.
Eihän yhden sheriffin aika riitä törkyturpien viestien siivoamiseen, kun joillain asiattomien viestien tehtailu on kai elämän ainoa sisältö, joten roikkuvat täällä suolijuttuineen.