olen kuullut että jarkko olisi kova poika ottaan viinaa ja pettää koko ajan ja kusi noussut oikein kunnolla päähän.
hyvä kun vaimo lopulta hakee eroa.
minkänäköinen se mia suo mahtaa olla? jarkko kaikkea muuta kuin komea, isot korvat, toinen puoli kasvoista paljon alempana mitä toinen, hampaat oudot, tulevat kuin oravalla suusta ulos, värjää tyhmän mustaksi tukkaansa joka sekin selvästi harvenee.
hyvä kun vaimo lopulta hakee eroa.
minkänäköinen se mia suo mahtaa olla? jarkko kaikkea muuta kuin komea, isot korvat, toinen puoli kasvoista paljon alempana mitä toinen, hampaat oudot, tulevat kuin oravalla suusta ulos, värjää tyhmän mustaksi tukkaansa joka sekin selvästi harvenee.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Lauri Tähkä ja Elonkerjuu. Ainoa yhtye mikä toimi. Huono juttu kun Jarkko antoi muille potkut. Oli upea yhtye, se blondi viulustikin ihan kymppi.
Tais olla entisen bändiläisen katkera kirjoitus tämä. :D Ja se blondi viulisti oli kaikkea muuta kuin "ihan kymppi", tavallisen näköinen tallukka, joita mahtuu suomalaisissa akoissa 13 tusinaan. Sanoisin noin 6 . Ihan liian itseään täynnä, kauniimpia näkee kaduilla pilvin pimein.
Mutta osaako ne soittaa viulua?
Mä en ainakaan osaa.
Karsea näky, vanha äijä joka yrittää leikkiä nuorta. Samaan kastiin menee Tauskin kanssa.
Mullakin tulee siitä TauskiTaukki mieleen. Jotenkin niin koomista kun nelikymppinen äijä koittaa olla teinimäinen.
Lauri Tähkä on narsisti. Siksi oli niin helppoa dumpata vanha kööri vuosia kestänen yhteistyön jälkeen, kun he oilvat auttaneet hänet "huipulle". Mikko Leppilammen kanssa samaa sarjaa. Molemmat narsisteja ja kuvittelevat olevansa maapallon keskipiste. Mikon leffaa en ole koskaan katsonut enkä varmaan koskaan katsokaan, joten hänen näyttelijänlahjoistaan en tiedä, mutta Lauri Tähkän musiikki on pelkkää paskaa.Vähän kuin Don Huonot 90-luvulla, mikä oli myös uskomatonta paskaa. Tuskin kukaan kuuntelee Tähkän biisejä 10 v päästä, ellei se kiusaa ihmisiä tekemällä niitä lisää.
Sun on saatanan hyvä puhua toisista ihmisistä paskaa keskustelu palstoilla
Kannttais+katsoa+peiliin+ennen+kun+alkaa+laukoa+asioita+joista+ei+ole+100%+varma+ja+ei+kannata+lukea+kaikkia+juoruja+mitkä+ei+pidä+paikkaansa.+ÄLYTÖNTÄ
Jarkko ei ole mitään ilman sitä karismaattista bändiä. Ehkä vielä tämä yksi levy kantaa, vanhan suosion takia, mutta ei takuulla enää sen jälkeen.
Uusi levy on tajuttoman hyvä mun mielestä, tottakai täytyy mennä eteen päin ja kehittyä eikä sutia kuopissaan sen takia että takaisi kamuille toimeentulon.
Lisäksi hyvä ettei pakollista viulunrenkutusta uusissa biiseissä tarvitse kuunnella, kaikki eivät siitä pitäneet.
Muutenkin hassua itkeä joka lehdessä sitä, kun bändi meni alta ja samalla mainostaa itseensä ja tekemisiään naistenlehdissä. Tähkänkö kyljessä se menestys vaan oli mahdollinen?
vai niin
Ai että olet ihan kuullut ? Veijoesson baaarissako kuulit ? Itse olet varmaan todella komea ilmestys. Kateus vie tässä maassa kalatkin vedestä.....
"minkänäköinen se mia suo mahtaa olla?"
kaunis vaalea eloveenatyttö oli Mia kouluaikoina. En ole tavannut sen koommin, mutta kuulin, että ei ole juuri muuttunut. Ja pahoittelut tytöttelystä, onhan kyseessä opettajan ammatissa toimiva kahden lapsen äiti.
Mia toimi opettajanani muutaman vuoden. Ja hyvää opetusta sainkin.
AIVAN IHANA JARKKO ON LAVALLA JA KUN KUUNTELEE UUDEN UUTUKAISTA POLTTEEN LEVYÄ KOSKETTAA JA TODELLA SYVÄLTÄ KAIKKIHAN ME TÄÄLLÄ OLEMME AIKAMME JA TEEMME MITÄ TEEMME EIHÄN TÄÄLLÄ KUKAAN AINA PINNALLA PYSY MITÄ ENEMMÄN OLEMME PINNALLA SEN ENEMMÄN SAAMME NEGATIIVISTA RITIIKKIÄ
Mene huutamaan muualle!
Onko tällä huutolaulajalla joku kasvohalvaus, kun jokaisessa kuvassa on naama väärällään?
Kyllä.
Oletko tyytyväinen vastaukseen?
Miten kukaan voi arvostella kenenkään ulkonäköä,koskahan olemme jokainen korkeimman voiman muotoilemia. Ja vielä,eihän Lauri Tähkä ole mielestäni ulkonäöllään kehissä,vaan mahtavilla musiikkiteoksillaan,joissa on todella paljon itse kullekin sanomaa jos oikein osaa ymmärtää niitä. Kuunnelkaa ja ymmärtäkää sanoitusten sanomaa ja voimakasta tulkintaa,älkää tarttuko lillukanvarsiin=ulkonäköön.
Musta ainakin tähkä on komea mies.
Niin on pitää rakkaistaan hyvää huolta.
Ja niitähän riittää, ympäri Suomea.
Mitä tarkoitat? Kai Lauri on jo rauhoittunut entisestä.
Kaikki nykyaikana eroavat.
Tähkä on Suomen karismaattisin laulaja, esiintyjä.
Eikö Late lopettanut juomisen kokonaan, kun se ei pysynyt näpeissä?! Sehän telkkarissakin oikein hehkutti miten elämä on ihanaa ilman viinaa.
Ei sit ilmeisesti ollutkaan......