Ja sehän tarkoittaa suomeksi konkurssia.
http://ttela.se/ekonomi/saab/1.1457202-lofalk-bryter-rekonstruktionen-for-saab
http://ttela.se/ekonomi/saab/1.1457202-lofalk-bryter-rekonstruktionen-for-saab
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Guy Lofalk har en gång tidigare, den 20 oktober, begärt att rekonstruktionen skulle upphöra. Den ansökan drogs tillbaka en vecka senare när planerna på att Youngman och Pang Da skulle köpa hela Saab presenterades.
Kuullostaako tutulta?
Kuulostaa tutulta. Näillä valheillahan konkurssi on vältetty tähän asti. Mutta samalla valheella ei voi montaa kertaa kusettaa.
vähintään. GL varmistaa palkkojen maksun palkkaturvasta.
Palkkaturva maksoi jo aiemmin koko maksimimäärän 3 kk.
Konkurssi tai ei, mitä väliä. Saabeja ei ole tehty kahdeksaan kuukauteen, eikä tällä touhulla tulla koskaan tekemäänkään. Konkurssi tarkoittaa uutta mahdollisuutta kaikille osapuolille ja ehkä tuotannon aloittamista täysin puhtaalta pöydältä.
KK tilanteessa tuotemerkki Saab jää pois "puhtaalta pöydältä". Ketä kiinnostaa alkaa luomaan brändiä tyhjästä. Ei halpaa todellakaan.
9-4X valmistettu myös viimeiset 8 kk Mexikossa.
Eikö tuotemerkki Saab ollutkin Scanian omaisuutta? Kai sekin kaupan on?