"TURHAPURO" KUSESSA !

Late Lapista.

http://www.iltalehti.fi/viihde/2011120914911251_vi.shtml


Ruotsalaiset alkavat pikkuhiljaa järkiintymään, ja kampeamaan emä loistaan ja siipeilijää palliltaan!
Sama herätys pitäisi saada Suomeenkin, ja laittaa pressan tittelit jäihin, ja pressanlinnat kirpputoreiksi ! Naantalin Kultarantaan Heikki Hurstille, köyhien avustamis tilat !


Late Lapista. SSSS Ry!

1

158

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pressan paikkaa ei sentään Suomessa saa vain sillä perusteella, että on syntynyt tiettyyn sukuun. Jaa mutta eikö kuulostakkin hienolta, että on valtionvirkamies, ilman mitään koulutusta vain sen takia, että on siniverinen, ai että kun kuulostaa demokraattiselta ja ei yhtään korruptiota ole siinä. Tai varmasti sitä kaiken maailman kouluja on käyty valtion rahoilla mutta päivääkään sitä koulutusta ei ole käytetty mihinkään.

      Toisaalta tolkuttomat rahamäärät Suomessa vallattoman pressan kuskaamiseen milloin mihinkin kissaristiäisiin ja kauppakeskuksen avajaisiin kuluu ja sitten vielä pitää käydä New Yorkissä YK:n päämajassa puhumassa jotain schaissee rauhasta, veljeydestä ja tasa-arvosta, minkä jälkeen USA:n edustaja vaatii sotaa. Sitten vielä Venäjän tandemin kanssa pitää käydä pyöräilemässä tai jotain muuta kivaa, vaikka kalastaa Lapissa tai jotain.

      No oli miten oli niin paska haisee ja banjot soi, oli sitten kuningas tai pressa tai diktaattori niin kyllä sen tietää, kenen niskaan se paska laskeutuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      50
      2378
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      95
      1106
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      298
      986
    4. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      329
      938
    5. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      55
      894
    6. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      77
      853
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      724
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      695
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      63
      688
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      633
    Aihe