Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

TÄNÄÄN KIIHOTTAA

Sain tänään uudet ratsastushuosut ja saappaat. Huosut Pikeur lugana shoftsel ja saappaat MH Aktive winter haig rider. Tuntuu tosi upeilta päällä tulee tosi kostunut olo.
18800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Olen miettinyt kumpi takki olisi kivempi päällä sängyssä kuin meen sormettamaan.
Moncelirin musta Meina vai Kigslandin blakc shiny untuvatakki.

Äänestä
  • No ehkä se Moncelir ja sitten piiskan varsi rasvattuna sisään!

    Äänestä

  • No sormetitko???

    Äänestä

kiihottavaa!!!!

Äänestä

Mikään ei oo siistimpää kun nainen tiukossa ratsastuskamoissa!!!!!

Äänestä
  • Joo,ja hevosen meisseli suussa,

    Äänestä

Kyllä helpotti. Tänään neni tosi mukavasti hepan kanssa toista tuntia ratsastellessa lumisella pellolla. Housut ja saappaat on todella koe ajettu. Eipä taida olla enää peti honnia pitää jatkossa suoriutua sohvalla.

Äänestä

Kostutko ratsastaessasi Riphor?

Äänestä

Tilanteen pystyn hallitsemaan. Varusteiden hoidon aikana nahan tuoksu rupeaa kiihottamaa. Uusien housujen ja saappaiden tuoksu on todella kiihottavaa.

Äänestä
  • Riphor olet HOT!

    Äänestä

Pidätkö enemmin kumista ratsaastussaappaista vai nahkaisista?

Äänestä

Nahkaiset ovat kivemmat. Näilla keleillä ovat kumiset paremmat.

Äänestä
  • Riphor. On ollut ilo lukea kommentejasi. Jatkathan kirjoitteluasi!!!
    t: m39

    Äänestä

  • Onko sulla aiglet vai ihan "oikeat" kumiset ratsastussaappaat. Kumi on kiihottavaa!

    Äänestä

TÄNÄÄN HELPOTTAA. Saatin sähköt torppaan loippui veden kanto ja ottalamppu kävely

Äänestä
  • Ehditkö sormettamaan pimeän aikana? Kerroppa tarkemmin jos ehdit!

    Äänestä

  • Hyvää Uutta Vuotta riphor!

    Äänestä

Kumiset on olleet paremmat näillä keleillä mutta nahkaiset on mukavammat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riphor kirjoitti:

Sain tänään uudet ratsastushuosut ja saappaat. Huosut Pikeur lugana shoftsel ja saappaat MH Aktive winter haig rider. Tuntuu tosi upeilta päällä tulee tosi kostunut olo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu