Otti rahat tyhmiltä pois, kun kerran tyhmät kokoomuslaiset sitä tyrkyttää.
Kreikka toimi viisaasti
13+4
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
isoimmat rakapuolen pamput siellä tienasi miljardeja, noin 3 miljardia taisi tulla parhaiten tienaavalle. Jo ennen julkisen kriisin alkua Kreikka ja paikallinen ylimöstö pyysi paikalle maailman parhaat juristit ja pankkiirit jotka osaavat hedge ja shorttaus toiminnan. He tiesivät mitä tuleman pitää ja TIENASIVAT sillä.
Minusta hyvin toimittu, tyhmiä suomlaisia saakin kusettaa kun uskovat aina kaiken.
kansalainen tuolleen paukuttelee housunkantuimiaan? Tekstin ulkoasu antaa hätäsemmälle semmosen mielikuvan, että kyseessä saattaa kuitenkin olla yksi silmäänkustu muiden joukossa.
Hei, mehän tienataan tällä.. Nykyiset kusipäät Arkadianmäellä, kun samaan tahtiin jatkaa, ollaan Kreikka kondiksessa parissa vuodessa. Räitään mekin vaan kattoon ja laitetaan kerjuukirje Brysseliin. Näin otetaan niskalenkki markkinoista. Fantastinen idea kertakaikkiaan!
väki tosiaan noin äveriästä, että sponssaa koko valtakunnan, jopa persujen osuuden kreikkalaisten lainoista? Ei olis uskonut, mutta lienee pakko kun kerran aloittaja sen sanoo.
Nyt kreikka kostaa euroopalle . Kreikka oli diktaatorien vallassa. Europan vanhinpia valtioita. Heidän historia kertoo he selviää ja nyt markkina spekulaattorit ostaa maita. Markkinat on karanneet käsistä sen näkee tästä paniikista.
En hyväksy tälläistä eikä sitä hyväksy monimukaan