Mä toivoisin

että muuttaisit muualle. Joskus se tuntui pahalle, mutta nyt se tuntuisi siltä, että sen jälkeen kaikkialla olisi helpompaa. Kuin ilmaa virtaisi keuhkoihin hetkellisen hengitysvaikeuden jälkeen.

Mulle tulee vain huono olo kaikesta.
15221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

varmasti joku nyt ottaa onkeensa ja muuttaa pois nimettömän palstatoivomuksen myötä :)

Äänestä

Taidan tunnistaa..
Mihis sä aattelit mun lähtevän? Savupirttiin Kemijärvelle, vaiko laavuunko menisin?
Vaiko ihan ulkomaille, Botswanaan poimii banaaneita?

Äänestä
  • Kukaan ei voi tuosta tunnistaa, omaa kuvitelmaasi. Surullista sinänsä että aina joku ajattelee laillasi ja laittaa tuollaisen viestin ihmisen syyksi kenellä ei ole siihen osaa eikä arpaa.

    Äänestä

kantsis sanoo toi ihan sille immeiselle itelleen, täällä kun on aina niitä jotka ottaa
jokaisen viestin itselleen. Tänne kirjoittaminen ei saa ketään muuttamaan minnekään.

Äänestä

Ja noin uskot sen onnistuvan ? Ei voi edes tietää meneekö viesti m vai n !!

Äänestä

No kenellhän nää kaikki tän palstan vietit menee? Eikös vakkarit sen jo sanomattakin ymmärrä?


Hei haloo!

Äänestä
  • Eli kaikki vakkarit muuttaisi muualle. Kaunis ajatus, mutta en usko minkään muuttuvan senkään jälkeen.

    Äänestä

  • :-) kirjoitti:

    Eli kaikki vakkarit muuttaisi muualle. Kaunis ajatus, mutta en usko minkään muuttuvan senkään jälkeen.

    Joskus voi muuttaminen auttaa. Pääsee entisestä elämästä irti ja alkaa puhtaalta pöydältä. Vai onko se sanonnan mukaan että sen minkä taakseen jättää sen eestään löytää?

    Äänestä

aloitus. Auttaiskoos enempi jos veisit osoitteenmuutos kortit hälle kouraan ??

Äänestä
  • HÄH?!

    Elämän peliä. Osoitteenmuutos kulkee sähköisesti..

    Äänestä

  • tyhmä hokema loppu kirjoitti:

    HÄH?!

    Elämän peliä. Osoitteenmuutos kulkee sähköisesti..

    Kaikille.

    Äänestä

Mitäs jos sä itse muuttasit muualle: Kato kun mun kaikki frendit on täällä ; työpaikka,
perhe,
asunto,
joo kato en mä haluu muuttaa, mut sä voisit.

Äänestä

Tuo on niin tuttu tunne, muistan kun hän oli pois kaupungista nyksänsä tykönä niin sitä uskalsi hengitää ja elää normaalisti, Nyt molemmat täällä joten elämä on mitä on ja toivoisin totisesti, että hän häipyisi sinne yhdessä armaansa kanssa siihen olisi syitä muitakin...

Äänestä

Ei tarvitse kiihtyä turhista.

Äänestä

voithan aina muuttaa itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3r1n41n3n kirjoitti:

että muuttaisit muualle. Joskus se tuntui pahalle, mutta nyt se tuntuisi siltä, että sen jälkeen kaikkialla olisi helpompaa. Kuin ilmaa virtaisi keuhkoihin hetkellisen hengitysvaikeuden jälkeen.

Mulle tulee vain huono olo kaikesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu