Uuden linuks raadon syntyminen lähellä.

"And compared to sales of tablets, they’ve been essentially a dud in the marketplace."
dud = suutari, pannukakku, fiasko, epäkelpo, räjähtämätön ammus, nolla, kelvoton

Todella hyvä uutinen.
Täällä jaksetaan meuhkata Windowsin olemattomista takaporteista mutta linsucks väelle ei ole mikään ongelma jos on olemassa "käyttöjärjestelmä" joka on itsessään pelkkä takaportti, kunhan se liittyy jotenkin linuksiin.

http://zd.net/u3F789
7116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Saatko palkkaa MS:täh? En voi kuvitella "kaikkitietävää" hiskiä tekevän tuota ilmaiseksi, joka päivästä-->toiseen jankuttaen, että windows olisi se 1 ja ainut vaihtoehto. Itse olen tuon vaihtoehdon jo korvannut ;)
Rehellisesti voisit tietenkin myöntää että et ole tutustunut tarkemmin windowsin lähdekoodiin, koska se paska on suljettu.

Äänestä

Millä softalla Googlen ja muiden merkittävien "pilvipalveluiden" serverit toimivat?

Äänestä

WebOS:n ja Meegon hautajaisethan tässä hiljan jo olikin. Nämä kaksi tosin muuttuivat zombeiksi.. eläviksi kuolleiksi, kun alullepanijat hylkäsivät epäonnistuneet projektit niin pienet hörhöjoukot kävivät raatojen kimppuun aloittaen hyödyttömän tekohengityksen.

Äänestä
  • Huomautan tässä, että Nokian N9 oli mm. MikroPC:n valinta vuoden puhelimeksi. N9 on myös tehokkain puhelin mitä tällä hetkellä markkinoilta löytyy.

    Onko se kiveen hakattu, että Nokia ei enää alkaisi Meegoa kehittää?

    Äänestä

Kyllä niitä linux-raatoja maailmaan mahtuu - niitähän ei olekaan, kuin 250 kpl ennen tätä. Ja raatoja kaikki! Rypistyksiä! Kyhäyksiä! Tekeleitä! Toimimattomia!

Äänestä
  • Aloittaja

    Tosiaan totta. Otsikkoni oli vähän virheellinen, sen olisi pitänyt olla:

    "Uuden SUUREN linuks raadon syntyminen lähellä."

    Noita pienempiä rospuutto distroja tulee ja menee jatkuvasti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9452388 kirjoitti:

"And compared to sales of tablets, they’ve been essentially a dud in the marketplace."
dud = suutari, pannukakku, fiasko, epäkelpo, räjähtämätön ammus, nolla, kelvoton

Todella hyvä uutinen.
Täällä jaksetaan meuhkata Windowsin olemattomista takaporteista mutta linsucks väelle ei ole mikään ongelma jos on olemassa "käyttöjärjestelmä" joka on itsessään pelkkä takaportti, kunhan se liittyy jotenkin linuksiin.

http://zd.net/u3F789

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu