Kansa on lopen kyllästynyt öykkäriin!
Lipponen on Suomen Putin
3
148
Vastaukset
- Molemmat..
Lipponen ja Putin ovat oikeistolaisia, Putinin puolue on kokoomuksen veljespuolue.
- Mies 45 v. Mäntsälä
Putin oli KGB mies, eli selvä kommunisti, ei kai ihminen
miksikään pohjimmiltaan muutu.
Johan Bäckman selvä kommmunisti, kun Suomenkin
haluaa liittyvän Euraasiaan, eli toisin sanoen
Neuvosto Venäjään haluaa kovasti.- Kun kerran
Maa on kapitalistinen, presidentti on kapitalisti, Venäjällä kommunistipuolue on vain pikkupuolue muiden puolueiden joukossa. Putinin puolue ei ole kommunistipuolue.
Wikipediassa Putin sitaatteja.
"Joka ei ikävöi Neuvostoliittoa, on sydämetön. Joka haluaa sen takaisin, on aivoton."
"Sellaista kuin 'entinen KGB-mies', ei ole olemassakaan."
Jne.
http://fi.wikiquote.org/wiki/Vladimir_Putin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27410228IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3297302Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851953Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1191679Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61511Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751339- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762