Tutkiiko tarkastuslautakunta?

Mitä tekee Kotkan tarkastuslautakunta huomenna, ottaako selville kuka kaupungin virkamies jätti veloittamatta Titaaneilta monen vuoden maksut?
11107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kyllähän sen ktp:nkin historiaan mahtuu konkka, vai olenko väärässä?
ja kuinkahan paljon ko seuraan on kotkanrahoja tumpattu
tietäiskö joku???
olisi mielenkiintoinen tilasto,, eri seurojen tuet kaupundilta vaikkapa 20v ajalta

Äänestä
  • Niinpä. Oliko esim. Kotkan kaupungin maksama konsultti raha 270 000 markkaa Harkimolle 2000 alussa jossa Harkimo tutki monitoimihallin toiminta mahdollisuuksia Kotkassa kaupungin tuki ktp koska Pasi Rautiainen tuli kotkaan valmentamaan ja Harkimo maksoi hänelle silloin palkkaa. Että että

    Äänestä

  • Ettäettä kirjoitti:

    Niinpä. Oliko esim. Kotkan kaupungin maksama konsultti raha 270 000 markkaa Harkimolle 2000 alussa jossa Harkimo tutki monitoimihallin toiminta mahdollisuuksia Kotkassa kaupungin tuki ktp koska Pasi Rautiainen tuli kotkaan valmentamaan ja Harkimo maksoi hänelle silloin palkkaa. Että että

    Niin yllätys yllätys, Harkimo ei halunut kilpailevaa hallia kotkaan.
    Olisin voinut kertoo saman pullakahvilla, no viinerikahvilla.

    Ihan niinku senkin että jos on varaa sijoittaa kylpylään, niin se tuo turisteja enemmän kuin maretarium ja vellamoyhteensä. Sekä oikeita suoria että välillisiä työpaikkoja kotkaan. Paras paikka sille on kyminlinnan linnoitus, sinne mahtuu paljo paljon muutakin, ja on hyvät kulkuyhteydet . Linnoitus on jo itsessään nähtävyys, etenkin nyt kun se on kunnostettu.
    Maretariumissa saatetaan käydä luokkaretkellä pakosta, vellamossa käydään näyttämässä rumaa taloa vieraille. kylpylässä käydään vuosittain. Miksi ei oteta rahoja turisteilta jos niitä tarjotaan, mutta kotimaisella rahalla
    Senkin voin konsultoida että venäläinen kalakauppias ei rehellistä rahaa saa kylpylän verran mistään.

    Äänestä

Miten rahaa voi veloittaa sellaiselta, jolla sitä ei ole?

Äänestä
  • Luumilla avaimet sotkun selvittämiseen.

    Äänestä

Saman laista toiminta on kaikissa kunnissa . Seuroille aNNETAAN AVUSTUKSIA ja velkoja anteeksi, Kuitenkin perimmäinen kysymys on, kumpi on tärkeämpi. Toiminnan jatkuvuus vai nuorten heitteille jättö.

Äänestä
  • Kerropas tämä Persuille. Jos kuka niin Persut tekee Kotkassa urheilulla politiikkaa.

    Äänestä

Ihmettelen mitä helvetin urheiluväkeä kervinen on?
Kun pyytää luumia urheiluväelle kertomaan.
kerroppas nyt ureilukervinen se urheilutaustasi?

Äänestä

Liikuntalautakunta yrittää peittää asian kaupunginlakimies Ruonalan lausuntoon vedoten. Toivottavasti tarkastuslautakunta ei mene halpaaa, vaan laittaa asian pöydälle ja tarkempaan tutkintaan.

Äänestä
  • Ei ne se siellä lautakunnassa mitään tajua, niille annetaan Ruonalan paperi ja sanotaan että pitää päättää niin kuin kaupunginlakimies ehdottaa.

    Äänestä

Ei tutki kenenkään yksittäisen valtuutetun käskystä mitään ja se on ihan varma asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KTP:läinen kirjoitti:

Mitä tekee Kotkan tarkastuslautakunta huomenna, ottaako selville kuka kaupungin virkamies jätti veloittamatta Titaaneilta monen vuoden maksut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu