Tiesikö äänestäjät.että rouva jää pitkälle lomalle `:?:_T*I*E*SI*KÖ.?:?:?:ropotti hoitais hommat.kansanedustajien hommat..edullisemmin.
haamu kansan edustaja LEHTOMÄKI?:
missä vastaus?:
1871
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
tuhlausta.tuo kansanedustajien taksilla rylääminenkin.pois lupa.kansan pikkiin ajella taksilla.on niillä aikaa kävellä.
äänestäjä ?.kysyy..
Se on jossain pääkaupunki-seudulla paskasäiliöiden piirittämänä ja Kainuun uraanipäästöjen saastuttama ja siksi esiintymiskiellossa.
SIINÄ SUOMENKANSA EI PALJON HÄVIÄ VAIKKA TUOLLAINEN KANSANEDUSTAJA POIS ONKIN
TODELLISUUDESSA EI HAITTAA.Vaikka ei palaa milloinkaan..MUTTA...Kun se nostaa isoa palkkaa HAAMU Muodossa?:KESKUSTAN TULIS SELVITTÄÄ TÄMÄ TEMPAUS ÄÄNESTÄJILLE.vaalit oli hiljattain.eukko ehdolla ja tiesi ,että jää velka rahaslla pitkälle lomalle.
Se istuu kellarissaan laskemassa uraani-osakkeitaan, ei taia uskaltaa enää Kainuusen, tuskin kehä III:n ulkopuolelle. Voi tulla sontaa silmille.
Niin kauan kun on huutavaa nuorisotyöttömyyttä, ei kantsisi puhua eläkeläisten palkkaamisesta kovalla hinnalla uudelleen töihin!
Eikö tämä Lehtomäki ole se sama, joka toimi ympäristön tuhoojaministerinä silloin kun Talvivaaran kaivoksen annettiin aloittaa ympäristön pilaaminen.
Ja eikö sen alaikäiset lapset sijoittanu satoja tuhansia euroja sen saman Talvivaaran osakkeisiin. Jos näin oli niín aivan kauheata ja rikollista on touhu.
Jos robotti olisi ollut ympäristöministeri Lehtomäen sijaan, niin tuskinpa se olisi myöntänyt Talvivaaran kaivokselle luontoa tuhoavat ympäristöluvat ja tuskinpa robotti olisi ostanut perheelleen Talvivaaran kaivoksen osakkeita 200.000 eurolla - ei siis sisäpiirikaupoin.
Tuskinpa robotti ympäristöministerinä olisi juhlinut hotellinomistajien kanssa Pallas-tunturilla ja suunnitellut jättihotellia luonnonsuojelualueelle.
Tai jos.... robotin olisivat ohjanneet kepulaiset, niin ehkäpä sitten?
Oikeus on jo useassa ympäristörikostapauksessa katsonut, että yleinen etu on ollut suurempi kuin hankkeen haitat, ja antanut virallisen luvan jatkaa rikosta! Vapparnilla oikeus omaatuntoaan rauhoittaakseen antoi varoitukseksi 4000 euron sakon! Se maksettiin mielin kielin oitis pois alta... ja kaikki olivat läpeensä tyytyväisiä - paitsi luonto?
ON OPPINUT HYVIN TUON ITSELLEEN OTTAMISEN:Perille on mennyt..lomat kaupan päälle.kerjäläiset lisääntyy kansan piirissä.kurjuus kukoistaa.Mutta ahneet ei luovuta.
menis kokonaan matkoihinsa..siinä ei vahinko todellakaan tule.mutta kun kynii isot rahat kansan rahaa.näkymättömänä.
Näihin tyhjiin tynyriin se raha uppoaa näkymättömänä.
tartuva tauti,milloin rokote kehitellään tuohon tautiin.nimeltä krooninen ahneus.
Mitä hallitus aikoo tehdä.näille haamu kansanedustajille?:rahaa hukkaan palaa.
orno jammut hoo hoi..
EVVK !
KANSANEDUSTAJILLE KOHTUU PALKAT.Samat ,kun muillekin.LOMAT Palkattomoksi...TUHLAUSTA.
Oli se vaalien pää voitto.Presidentin vaalien.Kun Lipponen ei saanut ääniä.Oli ahneitten keula kuva.jotain hyvääkin.Kansa alkaa viisastumaan.Lipponen olis vaan kulta rannassa ongella istunut.ja ottanut napanteria.nauranut äänestäjilleen kakkasta naurua.pressan vaalien koho kohta !:Mänty niemessä kaikki herkut omaan trpeeseensa käyttänyt.varma tuhlari.