Tyllsää ja tarkoitusetonta

hankinko elämän ?

Tunne-elämäni on latistunut, ei tee edes mieli olla kännissä, seksi on liian työlästä harrastaa..ennen sentään join ja elin.

3

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ====

      Et ole ollut vielä riittävän kauan juomattomana.
      Lattea tyhjyyden ja turhuuden tunne säilyy kauan juomisen lopettamisen jälkeen.
      Piristyt sinäkin aikanaan kun pidät korkin kiinni, usko pois.

    • Värit & vivahteet

      Aloittaja on paljolti oikeassa kertoessaan tunne-elämän tylsistymisestä, harva sen myöntää, mutta suurin osa juomisen lopettaneista kokee asian noin, eikä vuosien raittius tuo muutosta asiaan.

    • mitä tuohon sanoisi.

      Juomattomuus on varmasti henkisesti monimutkainen prosessi, kuten juomisen lopettaminenkin. Vuosien kamppailun jälkeen vihollinen on lyöty ja tyhjyyden tunne valtaa alaa, tarkoitus puuttuu. Aktiivinen juoppoelämä on kamppailua kaikkia ja kaikkea vastaan, juonien juonissa vuodet kuluu, kuten mieskin. Raittiuden onnistumisen alkuinnostus haihtuu, kuten rakkauden ensi-ihastus ja jäljelle jää vain kaipuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      924
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      922
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      24
      869
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      766
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      646
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      131
      568
    Aihe