Ei nukuta

En saa unta, kun pyörii Soinin arvomaailma mielessä. Onko siis niin, että raiskatun naisen on otettava "rakkauden" hedelmä vastaan koska se on ns. jumalan tahto. Valmiiksi tuhottua elämää ei saa tuhota, kokolailla vittumainen mies tuo jumala.
Jotenkin ei mene kaaliin, mutta lienen hengeltäni vajaa.
Hyvää yötä kaikille!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Antiikin gnostilaiset pohtivat kovasti maailmaa ympärillään ja yrittivät sitä sovittaa käsitykseen hyvästä ja kaikkivaltiaasta Jumalasta. Osa päätyi tulokseen, että Luojajumala oli erillinen siitä Jumalasta, jota he palvoivat, ja kutsuivat tätä edellistä nimellä "Samael", Sokea Jumala.

Voit siis aivan rauhassa olettaa, että Soini on joko Paha, tai Sokea, ilman että oma moraalisi siitä kärsii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mara kirjoitti:

En saa unta, kun pyörii Soinin arvomaailma mielessä. Onko siis niin, että raiskatun naisen on otettava "rakkauden" hedelmä vastaan koska se on ns. jumalan tahto. Valmiiksi tuhottua elämää ei saa tuhota, kokolailla vittumainen mies tuo jumala.
Jotenkin ei mene kaaliin, mutta lienen hengeltäni vajaa.
Hyvää yötä kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu