Mikä hiton asetus siinä pitää olla päällä että se näyttää ns. realistisen näkymän tulevasta risteyksestä ? Kaikista risteyksistähän se ei näytä muutenkaan, mutta kun tuntuu että tietyt risteykset välillä näkyy, välillä taas sitten ei millään.....
Garmin 1490 liittymänäkymä ?
2
182
Vastaukset
- Garmin-12
Minulla on Nuvi 3790T eikä ainkanaa siinä tuo valokuvanäkymä risteyksestä vaadi mitään erityisiä asetuksia, eiköhän sama asia ole sinun laitteesi kanssa.
Nyt on vain niin, että Suomesta näitä valokuvanäkymiä on laitteen kartan yhteydessä kovin vähän ja vaikka risteyksen yhdeltä suunnalta olisikin, niin ei välttämättä jostakin toisesta suunnasta.
Omassa laitteessani oli aluksi ongelmia niiden valokuvanäkymien tulemisessa tai sitten ne hävisivät aivan liian äkkiä. Tähän auttoi päivitys uusimpaan firmis versioon. Siis tsekkaa, että laitteessasi on uusin softaversio. Onnistuu esim. MyGarminin kautta. - Aloittaja.
Nimrnomaan olikin kyse ihan samasta suunnasta eli joskus näyttää, joskus sitten taas ei sitten millään. Täytyy päivittää se firmis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2153637Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen143499Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä912608Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman122199Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling592150Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.111919Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue481745- 901601
- 791207
- 721163