Jos tulee yksinäinen olo niin:

Lähdet vaan kaupungille yöllä kävelemään, johan löytyy kavereita.
5124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tääl on vajaa 40 000 asukaska ja 11 aikaan kaupungilla ei ol ketään. yhtä hiljasta kuin kirkossa

Äänestä
  • siis 23.00 aikaan illalla

    Äänestä

Naisille mm. Kaisaniemen puisto on sellainen yökävelykohde, että johan niitä kavereita löytyy...

Äänestä

Täälläpäin voi vapaasti lähteä vaikka keskellä yötä heilumaan minne vaan, ei tule edes pesismailasta ohimoon, saati sitten, että löytyisi kavereita.

Äänestä

Entä jos ei asu kaupungissa? Täällä saa lähteä yöllä kävelemään ties kuinka pitkän lenkin ennen kuin hyvällä tuurilla tulee joku vastaan ja sekin sitten kääntyy äkkiä jonnekkin nurkan taakse kun näkee toisen ihmisen.
Kaupungissa varmaan tulis mielellään joku iloinen raiskaaja tekemään tuttavuutta. Ei kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


josonyksinäistä. kirjoitti:

Lähdet vaan kaupungille yöllä kävelemään, johan löytyy kavereita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu