Jos palstalla oleva tieto julkaistavasta kirjasta pitää paikkansa, on se oikeutettu kunnianosoitus Asko Kerviselle, joka on jaksanut taistella kymmeniä vuosia Kotkan demarimafiaa ja sen korruptoitunutta virkamiesarmeijaa vastaan.
Asko Kervinen on saanut kunniapaikan kirjassa
Kirja kiinnostaa
1395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kervinen on aiheuttanut kaupungille huonoa mainetta aivan tarpeeksi!
Loppuun myyty on ensimmäinen painos, älä sössötä etteikö kiinnosta, kaikki muut paitsi demarit haluavat tietää touuden Kotkan demareiden mielivallasta!
Ei muuta kuin painokoneet laulamaan, kyllä sitten riittää kaikille.
Politiikot ovat syypäitä Kotkan huonoon maineseen, kun eivät sukalla ja voi laittaa Asko Kervisen asemaa kuntoo joutumättä outoon valoon virkamiesten silmissä.
Siinä taas arton kielipään tuotteita.
Sanopas muuta, Hirvosen on turha yrittää puskista huudella, aina tunnistaa :D
kirjalle.
Poliittinen ajoitus?
mainitaanko kirjassa persujen nimiä jotka lähti tukemaan askoa, vai keskittyykö se vain siihen kerviseen ja sivuuttaa tärkeitä henkilöitä jotka asiassa lähti mukaan alusta loppuun asti.
Onko tämä Kervinen kotkalainen vastine Miguel de Cervantas´in kirjan "Don Quijote", miehestä, joka taiste tuulimyllyjä vastaan?
pikemminkin aku ankalle.
Kuka tää tuntematon sotilas on?----- Ai, sehän onkin Kervinen, tuttu taistelija!
Loistavaa ilmestyy enne Presitentinvaaleja kirjakauppoihin. On tulossa osto ryntäys.