Päivittäin kun lähden töistä ja saavun eteeni aukeavalle Hämeenlinnväylälle niin eikös siellä ole jotain pirun nysvääjiä vasemmalla kaistalla, kaikenlaisia tojotan ja renun rimpuloita estämässä reipasta menoani. Skeidoista ja ja volvoista puhumattakaan, katsokaa nyt hyvät nysvärit että minä olen tulossa takana, silloin te heti oitis menette pois jaloistani nysväämästä, onko selvä vai ajanko yli.
Liikenteen nysvääjät
väistykää nysvärit
13191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aja oikealta ohi, siellä on piennar sitä varten. Se on epätavanomaista, mutta kun ihmiset tottuvat siihen niin silloin häiritset liikennettä vähiten. Ei sen laittomampaa kuin takapuskurissa peräänajolla uhkaileminen tai kovempi ylinopeuskaan.
Tai lähde liikkeelle kolme minuuttia aikaisemmin, silloin et tee itsestäsi ongelmaa muille.
Lukuvinkki joulun pyhiksi: Autokoulun oppikirja.
Minä mitään kirjoja tarvii, minä kun lähden liikenteeseen niin nysvääjät menköön alta pois, myös jouluna. Ajakoon nysvärit pientareella jos ajo ei luonnistu.
Ei siihen vasemmalle kaistalle tarvii tulla asumaan.
Nääh. Miksi mua kiinnostaisi että sulla on kiire? Mun ihan hyvä siinä vasemmalla kaistalla. Jos olet noin onneton urpo, ettet pääse ohi vasemmalta etkä oikealta pientareelta, niin paras kun pysyt poissa liikenteestä.
Kuka on kiireestä puhunut, riittää kun väistyt edestäni huitsin kuuseen kopperollasi, äläkä tuo sitä rupista voortin louskuasi ihmisten ilmoille.
En viitsi ajaa kaltaistesi hielle haisevien nysvärien perässä. Teillä niskakin punoitaa kuin öljynpainevalo.
Ei väistytä, ei väistytä. Ei ennen kuin kirjoitat "olkaa hyvä".
No enhän väisty. Jos olet niin onneton kuski ettet pääse pientarren kautta ohi, niin istu vain siellä takana haistelemassa pakokaauja. Mua ei kiinnosta. Sikäli kun olen huomannut, niin se mikä puhoittaa on kyllä ollut sun läski pärstäsi, joka on loimottanut punaisena kuin joulukuusenkoriste. kun olet riehunut kabiinissasi räkä roiskuen ja koettanut huutaen saada mua väistymään edestäsi, kun et itse ole kykenevä ohittamaan. Pysy siis sitten siellä takana tai mene kotiin itkemään.
Tottakai me sinua väistämme, kunnioitamme, sekä kumarramme sinulle OI SUURUUS!
Automerkistä nyt taas viis,mutta todellakin korpeaa kun ei voi sitten mennä tien sivuun,kun se ajaminen on niin ylivoimaisen hankalaa.Talvi tuo tullessaan nämä epävarmat kuljettajat ja he todellakin vaarantavat muiden hengen.Toki hillittömät kaaharit myös aiheuttavat hengenvaaran,ei se kaahaaminenkaan järkevää tai sallittavaa ole.
Kun kerran itsensä tuntee,kulkekaa te epävarmat ja onnettomat kuljettajat vaikkapa julkisilla tai kimppakyydillä,ettette ole tuolla hankaloittamassa sujuvaa liikennöintiä,kiitos.
luin, että Volvokuskit ajavat lähes aina ylinopeutta. Siinä on selvä ristiriita tuon kirjoituksesi kanssa. Vaikka eihän kukaan täysijärkinen tuota kirjoitustasi todesta ota.
Huomenna vedän pataan kaikkia nysväreitä. Saatana tuliko nyt selväksi,perkk...
Et vedä, ennen kuin pyydät kauniisti "saanko vetää pataan".
Selvä, tätä odotellessa, Sitä ennen sun on tosin päästävä edelle. Ja sehän ei sulta tyhkamunalta onnistu, kun kerran pitää siitä ohiopääsemisen vaikeudesta noin kova poru nostaa. Jos et pääse ohi, niin pysy sitten kotona, ämmä.
kunhan saat ensin sillä mopoautolla meidät nysvääjät kiinni.ps.muista kysyä äidiltä lupa ja iskältä rahaa että saat tankin täyteen siitä nakkikattilastasi kun et kiinni saa niin seuraa