Katsokaa uusi lähikuva Martinasta

http://martina.seiska.fi/2011/12/sculptra-jouluikkunat-pikkujoulu-bileet-ja-sunnuntai-ulkoilua/


Kuin mies... ja paljon vanhemman näköinen mitä on. Miksi sillä on tuo ylähuulen alue kokonaan nenään asti aivan turvonnut? Huh....
Siinä on ripsipidennykset, botoxit nassussa ja huulissa, tekotukkaa... kaikkea löytyy. Valitettavasti niiden kera on tullut paljon rumemman näköiseksi mitä koskaan on ollut.
Eilen tuli joku sarja, jossa usalainen saikku laittaa botoxia ihmisille, yksi 26v mieskin halusi, eikä se saikku halunnut laittaa, sanoi että jos niin nuorelle laittaa, siitä tulee kierre eikä sitä kierrettä kannata ottaa itselleen siinä iässä vaan aikaisintaan 10 vuotta siitä eteenpäin, no laittoi lopulta hiukan silti kun äijä ei suostunut lähtemään vastaanotolta millään...
Mutta juuri näin, Mara alkoi laittamaan botoxia jos vuosia sitten, nyt 29v. Kasvoista huomaa kyllä ja kierre on mieletön.
615789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 61

Vanhimmat

Huomaan vain nuo viikset.

Äänestä
  • Minä huomaan paljon muutakin. Voi naisparkaa...

    Äänestä

  • sääliksi käy kirjoitti:

    Minä huomaan paljon muutakin. Voi naisparkaa...

    Minäkin inhosin Martinaa, kun on niin petollinen ihminen. Nyt se on muuttunut sääliksi. Kaiken meikin ja pistosten ja kampaamokäyntien läpi näkyy niin tyhjä ja särkynyt ihminen. Ei osaa rakastaa edes itseään, saatikka sitten muita.

    Äänestä

Tyhjä katse ja viikset!

Kyllä on niin freesiä että!

Äänestä

Ilman ripsiväriä ja laiteltuja kulmia olisi ihan komea mies.

Äänestä

Ruoditaan nyt sitten ihan kunnolla, ihanaa sunnuntaipuuhaa :D

Niinhän se Michael Jacksonkin yritti tulla paremman näköiseksi ja kuinkas kävikään... Mutta Martsulla täytyy myös olla tosi huonot geenit, kaikkien piikkien jälkeen otsassa näkyy vieläkin poikittaisia ryppyjä. Itse ole vuoden vanhempi eikä ole rypyistä vielä tietoakaan.

Nuo ripsipidennykset on itse asiassa ihan jees. Joskaan ei noin yliampuvina. Vähän hillitymmät ja siistimmät kun laittaa, niin ei tarvitse aamulla ripsaria lisäillä.

Mutta mikä tuota toista kulmakarvaa vaivaa, sehän on poikki?

Onko muuten totta, että Martina on oikeasti blondi, tietääkö kukaan?

Äänestä

...ja se luulee olevansa hyvännäköinen!!?!!

Voi kiesus, miten karmeen näkönen lärvi sill on nykyään. Toi turvonnut aku ankka-ylähuuliviiksi se vasta on kauhein näky.

Hyi he....tti!!!!

Äänestä
  • "Luulee olevansa hyvännäköinen"? Sinunko mielipide on totuus. Jos on omasta mielestään hyvännäköinen niin silloin on. Kauneus on katsojasta kiinni.

    Äänestä

Martinan oikea tukanväri on maantie, eli sellainen, mikä on suurimmalla osalla suomalaisia. Minusta tuo sinisenmusta ei käy hänelle ollenkaan. Tekee vielä miehekkäämmän piirteistä ja kovemman. Ja huulien alue, jos olisin ollut kuten Martina piikityksessä huulien osalta ja tulos olisi tämä, veisin kyllä asian eteenpäin ja tekisin valituksen, ei tuollainen ole normaalia, että koko alue nenästä huuliin on kuin turpaan olisi saanut kymmenen kertaa peräkkäin!
Ja sitten kun otsa on aika leveä ja korkea, miksi ei pidä etuhiuksia.
Ei kyllä voi uskoa että vasta ensi vuonna täyttää 30,ehdottomasti 40 näköinen.

Äänestä
  • EN TIEDÄ MITÄ SANOA KOSKA KUVA VETI SANATTOMAKSI.
    MIKSI IHMINEN VAPAAEHTOISESTI TURMELEE AIEMMIN NÄTIT KASVONSA!
    MIKSI!?

    Äänestä

  • HOITOON! kirjoitti:

    EN TIEDÄ MITÄ SANOA KOSKA KUVA VETI SANATTOMAKSI.
    MIKSI IHMINEN VAPAAEHTOISESTI TURMELEE AIEMMIN NÄTIT KASVONSA!
    MIKSI!?

    Jos jossain kuvassa näkisitten sen sivuprofiilin niin ymmärräeette miksi. Lärvi on kuin lyttyyn lyöty tasapaksu seinämä, johon sijoitettu pari botox kohoumaa. Huuliksi kutsuttua, jolloinka tuo lätty olisi eden hiukan eurooppalaisen oloinen. Nyt menee pahasti aasian puolelle.

    En jaksaisi katsoa tuota lättyä aamuisin ja jos vielä kuorsaa nukkuessaan, niin olisi tosi paha. Uskon kuorsaavan. Ainakin sen kaverit väittää jotka oli levillä kun stefua imuroi...

    Äänestä

Haha, ihan miehen näkönen ton järkyttävän turvonneen ankkaylähuulensa kanssa.
JA tuo tyhjä katse. Miten voi olla noin tyhjät silmät :D Silmät on sielun peili ja nuo kyllä kertoo tarpeeksi. Ämmän päässä on luultavasti hattaraa aivojen tilalla.

Äänestä
  • Martina oli vielä noin 5v sitten nätti. On ihan erinäköinen nykyään ja nuo kaikki "kauneustoimenpiteet" on tehneet hänestä persoonattoman, miehekkään ja vanhan näköisen.

    Äänestä

ENNKATSO

Äänestä

Mikään ei ole niin tyhmä kuin nainen, joka tekee naamalleen tuollaista vain siksi, että saa kertoa lehdessä käyneensä jossain hoidossa. Ei tuota ainakaan siksi tehdä, että tulos olisi jotenkin positiiviene,
Noin nuori tyttö kuin Marttina on, hänelle riittäisi pieni meikkaus ja tulos olisi ollut paljon kauniinmpi. Sääli.

Äänestä

ONKSE vasta 29????????????????????????? Väitti tuossa blogissaan rakastavansa elämäänsä, mutta näinköhän on? Ennen inhosin Martinaa, mutta nyt jotenkin säälin. Sama juttu Tuksun kanssa. Saana p. on vielä sellainen joka jotenkin inhottaa. Edes mara ja Tuksu ei sentään niin alas vajonneet...

Äänestä

Ja lapsi kävelee ulkona ilman pipoa. Onhan se tietysti tärkää, että lapsi näkee nättejä näyteikkunoita. Tärkeintä on tietysti, että kaikki asiat tapahtuvat juuri niin kuin MARA HALUAA. Tai turpiin tulee.

Äänestä

Eikö täma "Mara" osaa oikeinkirjoituksen alkeitakaan? Ovat sen verran räikeitä virheitä noissa hänen "kuulumisissaan". Vai tekeekö vaan tahallaan, että sai jopa minut kommentoimaan, siitähän hän ilmeisesti, edes osan, leivästään tienaa.

Äänestä

Katsoin kyseisen kuvan Aitolehdestä jo aiemmin, pari tuntia sitten. Ja täytyy kyllä sanoa että katsoin automaattisesti ensimmäiseksi tuota ankkanokkaa. Nainenhan on järkyttävän ruma, mielestäni. Nuo eivät ole huulet vaan botoxia nahan alla, en näe kuin säälittävää jälkeä. Eikö olekin sairasta, että ihminen tekee tällaista? Olen miettinyt että ei aitolehdellä ole oikeasti tissejäkään, pelkkää nahkaa pinnan päällä alkuperäisesti. Jos joku oikeasti haluaa painella kuminukkea niin mikäs siinä. En väitä, että omistaisin rinnat-koska en omista, mutta sairaisiin toimenpiteisiin en lähtisi. Ihmisen uskottavuus katoaa kun sen kasvoihin kajotaan, tai muuhun ruumiinosaan kirurgisesti. Olen 17-vuotias nainen ja minäkin ymmärrän sen. En anna säälipisteitä kyseiselle naiselle.

Äänestä

Ruma, kuin mikä. Ei voi olla totta, että tuo on alta kolmekymppinen.

Äänestä
  • No en minäkään olisi uskonut. Olisin veikannut yli nelikymppiseksi. Voisiko valehdella ikänsä? Yhdysvalloissa se on yleistä. En tunne/tiedä koko tapausta kun olen vasta takaisin Suomeen muuttanut. Onko kaikki julkkikset täällä nykyään tällaisia? Minkä alan ammattilainen tämä nainen on? Onko suosittukin? Jonkun blogin luin, mutta en oikein ymmärtänyt sitä kun oli niin paljon kirjoitusvirheitä,kielioppivirheitä, ym., jotka muuttivat koko asian merkityksen. Ilmeisesti ei Suomesta kotoisin huonon suomen perusteella??

    Äänestä

A.Ankka Stuntti.

Äänestä

Huuliin ei laiteta botoxia hölmöt. Ottakaa asioista selvää. Mutta on aivan kamalaa kun pienihuuliset ämmät rupeavat turvottamaan olemattomia huuliaan suuriksi! Lopputulos on juuri näin kamalaa. Tuksutinkin näytti turpiin saanelta ankalta. Seuraavaksi Saana P. taitaa tehdä turbohuulet ja saamme oksentaa. Mutta kun narsistit eivät näe todellisuutta vaan pitävät itseään juuri niin kauniina kuin sairaassa mielessään itselleen uskottelevat niin tuskinpa kuuntelevat edes kauneudenammattilaisten varoituksia. Ja luulenpa että valitsevat sellaiset kauneudenhoitajat ketkä eivät sano mitään totuutta tai negatiivista vaan myötäilevät eurot silmissään näiden vajakkien toiveita ja sairaita mielikuviaan itsestään. Marsu-vajakkihan selvästi kuvittelee olevansa samaa tasoa kuin Katie Price! Hah hahhah haa!

Äänestä
  • Toivottavasti kukaan ei halua olla samaa "tasoa" kuin Katie Price.

    Äänestä

Martille ei missään vaihtoehdossa onnistu mikään muu , kuin SUKUPUOLEN VAIHTOLEIKKAUS. Se on jämpti !

Äänestä

Alkaa muistuttamaan minua

Äänestä
  • Olen AIVAN VARMA siitä, että olet kauniimpi!!!

    Äänestä

Täällä taas suomalaiset haaskalinnut saaliin kimpussa.

Nyt jokainen ottakoon lähikuvan naamastaan salamavalolla ja tulkoon kertomaan onko perfect.

Äänestä
  • No ei me olla niin idiootteja, että haluaisimme tyrkyttää itsestämme kuvia joka paikkaan vaikka väkisin!!! Emme halua turhiksi julkkiksiksi ja mediahuoriksi.

    Äänestä

  • TYPERÄÄ!!! kirjoitti:

    No ei me olla niin idiootteja, että haluaisimme tyrkyttää itsestämme kuvia joka paikkaan vaikka väkisin!!! Emme halua turhiksi julkkiksiksi ja mediahuoriksi.

    Eikös tuo kyseinen kuva ollut neidin blogissa? Eikö netti ole täynnä jotain ******** muotiblogeja ja vastaavia, joihin teinit tunkevat lärvejään? Niistäkin naamoista voisi antaa vaikka mitä palautetta, mutta kohteliaana ihmisenä en niin tee. Oli julkkis tai ei.

    Äänestä

Olisin parempi kuin tuon nassu, mulla ei ole mitään nenän ja ylähuulen aluetta joka aivan turvoksissa kuin ankan nokka.

Äänestä

  • Minusta tuo nenä-huulialue näyttää samanlaiselta kuin apinalla. Ei tuossa ole huulet suurentunu, vaan nenänalus. Joka tuon on kauheustoimenpiteen on tehnyt, ei todellakaan osaa asiaansa. Kelpaako Martinalle sitten mikä tahansa puoskari, kun jälki on tuon näköistä... Ei todellakaan kaunista.

    Äänestä

  • 16 kirjoitti:

    Minusta tuo nenä-huulialue näyttää samanlaiselta kuin apinalla. Ei tuossa ole huulet suurentunu, vaan nenänalus. Joka tuon on kauheustoimenpiteen on tehnyt, ei todellakaan osaa asiaansa. Kelpaako Martinalle sitten mikä tahansa puoskari, kun jälki on tuon näköistä... Ei todellakaan kaunista.

    Leslie Ash sai samanlaisen ylähuulen joitakin vuosia sitten ja siinä kyse on kyllä ihan puoskaroinnista. Tapausta pidetään malliesimerkkinä siitä millaista "hoitoa" voikaan saada. Huulelle ei voi tehdä mitään vaikka Leslie haluaisi, huuleen tungetut mömmöt ovat liikaa sekoittuneet kudokseen.

    Äänestä

Martinan vetoomus juorulehden blogissa ja fb ei ole auttanut, päinvastoin, hän on tippunut vaan yhä siellä Umkissa. Enää 5 ääntä ja on tosiaan 16....

Ja niinpä, sinä sen sanoit, mietinkin mikä minulle Martinan naamasta tulee mieleen. Juurihan apinoilla se suunenäalue on tuon tapainen!

Äänestä
  • Opettele kirjoittamaan, surkimus. Mikä on suunenä?

    Äänestä

  • läskikösoletts kirjoitti:

    Opettele kirjoittamaan, surkimus. Mikä on suunenä?

    Suunenäalue!!! Ei kukaan ole puhunut mistään suunenästä vaan suunenäalueesta, että opettele itse lukemaan, IDIOOTTI!!!

    Äänestä

  • Opettele LUKEMAAN!!! kirjoitti:

    Suunenäalue!!! Ei kukaan ole puhunut mistään suunenästä vaan suunenäalueesta, että opettele itse lukemaan, IDIOOTTI!!!

    haha, katsos kun se sitten pitäisi olla suu-nenä, joka on ihan eri asia kuin suunenä. Teit juuri itsestäi täysin pellen :)

    Äänestä

Martina on kaunis

Äänestä
  • Njoo osoittaahan tuommosten kuvien laitto tietynlaista rohkeuttakin..

    Äänestä

  • " Jokainen on sen näköinen kuin on " - Tässä tapauksessahan se ei ole kelvannut, vaan on lähdetty muokkaamaan keinotekoisesti. Olen itse samanikäinen kuin Martina, ja olen aina ajatellut että huh, vielä ei tarvitse kauneuskirurgiaa (jos koskaan ). Luulin, että semmoinen kuuluu 40 ikäisille. Tai 50 .
    Ideana onkin vissiin tehdä 29-vuotiaasta 50-vuotiaan näköinen...

    Äänestä

  • Martina?, minusta tuo on Adam Lambert, yhtä väkisin tekaistu tyyppi, kaikki mikä näkyy on teko-sellaista.

    Äänestä

  • 11 + 16 kirjoitti:

    Njoo osoittaahan tuommosten kuvien laitto tietynlaista rohkeuttakin..

    TAI TÄYDELLISTÄ ITSEKRITIIKIN PUUTETTA, JOKA NARSISTEILLE YLEISTÄ.

    Äänestä

Pakko minunkin sanoa, että kyllä on kuollut katse! Ei minkäänlaista emootiota, ei iloa eikä yhtään mitään. Kun nainen on uuden kundikaverin kanssa juuri muuttanut ekaan yhteiseen asuntoon, luulisi että edes jotain tunnetta näkyisi ulospäin.

Ja se turvotus ylähuulen yläpuolella ei todellakaan ole normaalia. Kai tarkoitus oli (jostain syystä) turvottaa huulta eikä nenän alusta?

Äänestä

Eihän tuo hallitse edes yhdyssanoja. Ja ylähuuleen on tullut nahkaan värivika viiksien ajamisesta.

Äänestä

Martinalla kun ei sitä itsetuntoa ole, niin tässä tulos, valitettavasti.

Äänestä
  • martinalla on huulten yläpuolella maksaläiskä, joka on tullut lapsen saannin yhteydessä. siksi se näyttää niinku ois viikset.

    Äänestä

  • h kirjoitti:

    martinalla on huulten yläpuolella maksaläiskä, joka on tullut lapsen saannin yhteydessä. siksi se näyttää niinku ois viikset.

    Meikeillä ja valovoiteilla sen saisi piiloon, jos haluaisi. Jos kyse siis on maksaläiskästä eikä niistä viiksistä.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Meikeillä ja valovoiteilla sen saisi piiloon, jos haluaisi. Jos kyse siis on maksaläiskästä eikä niistä viiksistä.

    Laserilla saa helposti pois, että kun on kaiken maailman leikkelyt tehty niin miksei muka tuollaista helppoa toimenpidettä???

    Äänestä

Vai että ihan lapsen saannin yhteydessä... kas kun ei muualle ole tullut läiskiä. Veikkaanpa että kuoliossa alkaa olla koko ylähuuli kun on piikitetty niin paljon.

Äänestä

Näitä miehen näköisiä kulmikasleukaisia alkaa tosiaan "julkkiksissa" olla. Olisko jollain steroideilla vaikutusta asiaan?

Tutkailkaapas joskus kuvia esim. Tauskin uudesta nuorikosta, Jutta Gustavsbergista, NHL-tähtien vaimoista jne. Saako sellaisia kasvonpiirteitä tai kallonmuotoa pelkällä spinningillä, hölkällä,punttisalilla tai jollain superdieetillä?

Tulee mieleen myös Susanna Sievinen. Aikoinaan vielä Janin kanssa ollessaan oli menossa jonnekin "aikuisten naisten missikisaan" . Jossain tv-ohjelmassa sitten esitteli itseään ennen kisaa ja näytti naamaltaan aivan mieheltä.

Tai kuinka monella urheilijalla on hammasraudat vielä aikuisiällä?

Äänestä

että saman katon alla kortteeraava naiselävä on ruma, mutta tuohon kuvan esittämään verrattuna se muistuttaa sentään ihmistä. Näyttäisi että tuolle on istunut parranajokone täydessä latingissa ylähuuleen kiinni, sen verran turvoksissa.
Jos tuo on jonkun kauneuskirurgin ihanne, niin ihan vallattoman hyvällä maullahan häntä ei ole siunattu.
Vanha venäläinen sananparsi, ei ole ensinkään rumaa naista, on vain liian pienet viinalasit, joutaa tuon kuvan myötä kyseenalaiseksi.

Äänestä

Miss Suomi edustan Helsinkiä

Mun Miss suomi video. www.youtube.com/watch?v=MVEwF1Qwxbs

Äänestä
  • No huh. Niinpä oli samanlaiset kuin Martinalla. Voi kun ihmiset pitäisivät Martinaa esimerkkinä siitä, mitä ei tule tehdä ulkonäölleen. Varoittava esimerkki Martina on kyllä monen muunkin asian suhteen. Esim. että äitiys on jokapäiväinen ja pysyvä asia. Se ei tarkoita sitä, etteikö itselleenkin pidä ottaa aikaa, mutta lapsi on tärkein sen jälkeen, kun sellainen perheeseen tulee.

    Martinan elämä on muutenkin huonosti suunniteltu ja vielä huonommin toteutettu. Mielestäni elämänarvot aivan vinkkelissä.

    Äänestä

martinahan juuri kertoi, nyt viki on hänellä pari päivää. sitten hän lähtee heti taas pois, viikoksi leville, tietty ilman lasta, martina tarvitsee lomaa.
mekin ollaan leville menossa muutaman vkon päästä mutta sinne tulee kyllä lapsemme mukaan.

Äänestä
  • Levillä on pettäjiä vuodenvaihteen aikaan. Kannattaa tämän parin pysyä tiukasti yhdessä, ettei käy kuten viime vuonna, että ihmissuhteet menee vaihtoon. Kummaltakin sujuu pettäminen loistavasti. Taitohan se on sekin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MikkoliM kirjoitti:

http://martina.seiska.fi/2011/12/sculptra-jouluikkunat-pikkujoulu-bileet-ja-sunnuntai-ulkoilua/


Kuin mies... ja paljon vanhemman näköinen mitä on. Miksi sillä on tuo ylähuulen alue kokonaan nenään asti aivan turvonnut? Huh....
Siinä on ripsipidennykset, botoxit nassussa ja huulissa, tekotukkaa... kaikkea löytyy. Valitettavasti niiden kera on tullut paljon rumemman näköiseksi mitä koskaan on ollut.
Eilen tuli joku sarja, jossa usalainen saikku laittaa botoxia ihmisille, yksi 26v mieskin halusi, eikä se saikku halunnut laittaa, sanoi että jos niin nuorelle laittaa, siitä tulee kierre eikä sitä kierrettä kannata ottaa itselleen siinä iässä vaan aikaisintaan 10 vuotta siitä eteenpäin, no laittoi lopulta hiukan silti kun äijä ei suostunut lähtemään vastaanotolta millään...
Mutta juuri näin, Mara alkoi laittamaan botoxia jos vuosia sitten, nyt 29v. Kasvoista huomaa kyllä ja kierre on mieletön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu