Suomi ei tule 10 vuoteen pääsemään kisoihin

Ainakaan. On niin kapea ja loppujen lopuksi keskitasoa oleva joukkue. Forsell liian omapäinen Litti on jo menneen talven lumia. Maalivahti osasto suomella on ainoa joka kestää vertailun muihin maihin. Opeteltaisiin ekana perusasiat junnuna, haltuunotot sun muut. Eli turha toivoa mitään ainakaan siihen 10 vuoteen.
6313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

niin kauan kun joku ville nylund kolkuttelee maajoukkueen portteja ei ole toivoa.

Äänestä

asia on juuri noin...hyypiäkin tuntuu huononevan vuosi vuodelta,laitapakkeja viedään kahville joka ottelussa...

Äänestä

SILLÄ LAILLA SUOMIKIN NOUSISI ESIIN. OLISI ITSE HIENOA OLLA SUOMI - ISLANTI 3 - 2 JALKAPALLO MAAOTTELUSSA KATSOJANA JA TAMPEREELLA OLISIN SUOMI - HOLLANTI PELISSÄ 2 - 1. SEKÄ OLYMPIAJOUKKUEEN SUOMI - KREIKKA PELISSÄ VALKEAKOSKELLA 3 - 2. SITTEN OLISIN SUOMI - ITALIA 2 - 1. SUOMI - UNKARI 2 - 1 NUORET MAAOTTELUSSA JA SUOMI - TANSKA NAISTEN MAAOTTELUSSA 3 - 1 PÄÄTTYISI TUO PELI. JA SITTEN OLISIN NUORTEN PELISSÄ KOLMEN TUTUN KERA KUN SUOMI KAATAISI RANSKAN 3 - 2. JA TAMPEREELLA SUOMI - SVEITSI 6 - 1 JÄISI MYÖS MIELEEN. STADIKALLLA JÄISI PELI SUOMI - KREIKKA 3 - 0 MIELIIN JA RATINALLA SUOMI - ENGLANTI 6 - 1. MENISIN VIELÄ TAKSILLA RATINALLE. KUN OLISI VIELÄ FANIPAITAISIA SUOMI JA ENGLANTI FANEJA. SUOMI - PUOLA 2 - 2 OLISI SEURAAVANA PÄIVÄNÄ SE JÄISI MYÖS MIELEEN RATINALLA NUORTEN PELI.

Äänestä
  • MÄ MENISIN TAKSILLA TAI OIKEASTAAN BUSSILLA RATINALLE. FANEJA TULISI VASTAAN SAMALLA

    Äänestä

ja nyt kun litti lopettaa(?) maajoukkue uransa niin eihän suomi voi vähään aikaan pärjätä. mutta muistakaa mikä joukkue voitti harkkapeleissä portugalin ja kreikan, jotka nyt lojuvat em-kisojen puolivälierissä. suunta on siis positiivinen.

Äänestä

Suomella ei ole asiaa EM-kisoihin 20 vuoteen ja MM-kisoihin ei 50 vuoteen.
Tuona aikana ruotsi, norja ja tanska osallistuvat lukuisia kertoja kisoihin. Samoin latvia yms.

Niin kehnolla tasolla on futiksemme yhä.

Lätkä on menestyslajimme nyt ja jatkossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Finski kirjoitti:

Ainakaan. On niin kapea ja loppujen lopuksi keskitasoa oleva joukkue. Forsell liian omapäinen Litti on jo menneen talven lumia. Maalivahti osasto suomella on ainoa joka kestää vertailun muihin maihin. Opeteltaisiin ekana perusasiat junnuna, haltuunotot sun muut. Eli turha toivoa mitään ainakaan siihen 10 vuoteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu