Turhia epäröit mun suhteen

Ennemmin tai myöhemmin me taas istutaan saman pöydän äärellä kahvia juoden ja naureskellen :) Mun mieli kulkee samaa rataa, sun mielialoista ei tosin niin varmoja havaintoja ole, ehkä mä kuitenkin vielä kiinnostan sua..?! Mulla on ollut niin ikävä sua, tajuan sen vasta nyt kun ajattelen sua ja muistelen sua ja meidän erikoisen läheistä kaverisuhdetta, sitä se kai on pienellä mausteella vahvistettuna.
13898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Niin, sitähän minäkin toivoisin ja olen sen myös selvästi sinulle sanonutkin.

Kesällä oli ikävä mutta sitten sattui jotain ikävää sinulle, luullakseni?
En uskaltanut ottaa yhteyttä, kun en tiennyt mitä voisin sanoa.

Lehdestä asian luin ja laskin 2 2, niin ei siinä jutussa nimiä mainittu, mutta osui asia aikalailla kohdalleen. Voimia, ja jaksamista sinulle.

Otan kyllä yhteyttä kun aika on sopivampi. Laita tunnisteita jos haluat kuulla lisää minusta täällä.

Äänestä
  • Millainen lehtijuttu?

    Äänestä

Mikolle ?

Äänestä

Ei mene Mikolle. Eikä taida ensimmäiselle kirjoittajallekaan mennä, ollaanhan me nyt nähty kesänkin jälkeen eikä lehdissä ole mitään kirjoituksia minusta ollut, koskaan, erös ikävä asia tosiaan kävi mutta ei kesällä, loka.marraskuussa ja sen hän tietääkin.

Äänestä

M, joka kirjoitit 19.12.2011 13:27..kirjoitit kuin elämästäni...
Missä kaupungissa asut?

Äänestä
  • Kirjoitin ton 13:27
    Asun reilut 50 km sinusta etelään, pyysinhän pieniä tunnisteita.
    Juu, kaupungissa asun ja ?
    Laita nyt jotain tunnistetta jos itsesi jotenkin tuosta tunnistat.


    Laitoit muuten mulle kuvan joka liittyy asiaan.
    Tuolla jossain kerroin että häivyn täältä joulun jälkeen. Joten en jaksa jatkaa ilman tunnisteita...

    Äänestä

Torniossa

Äänestä
  • Oliko kyseessä uutinen onnettomuudesta?

    Äänestä

  • Nainen^ kirjoitti:

    Oliko kyseessä uutinen onnettomuudesta?

    Hmm, hyvin erikoinen ja sinulle ikävä asia, siksi en uskaltanut soittaa vaikka olisinkin halunnut jotenkin yrittää lohdutta. Lue tuosta 10:57 lisää asiasta. Niin minä olen täällä vain päivisin käymässä, ei ole nettiä kotona:(

    Äänestä

Niin se oli ja on edelleen:) Kyllä mä tykkään sinusta loppuun asti. Aika varovasti ilmaistuna. Enemmänkin haluaisin. Sinut kokonaan elämääni. Nyt ja aina.

Äänestä
  • Nuo sanat kun kuulis erään suusta. Huhhuh. Joulun ainoa (toteutumaton) toive. Tai tyhjä uuden vuoden lupaus.

    Äänestä

Haloo??????????

Äänestä

Ai lompakko katos joka harmittaa sua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


n to M kirjoitti:

Ennemmin tai myöhemmin me taas istutaan saman pöydän äärellä kahvia juoden ja naureskellen :) Mun mieli kulkee samaa rataa, sun mielialoista ei tosin niin varmoja havaintoja ole, ehkä mä kuitenkin vielä kiinnostan sua..?! Mulla on ollut niin ikävä sua, tajuan sen vasta nyt kun ajattelen sua ja muistelen sua ja meidän erikoisen läheistä kaverisuhdetta, sitä se kai on pienellä mausteella vahvistettuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu