Saabin konkurssi oli vain ajan kysymys. Kun tehdas ei kannata, sitä ei lisää rahaa lainaamalla voi vuosia pyörittää. Toisaalta nyt on se hetki, jolloin katse voidaan vihdoinkin suunnata eteenpäin kannattavan yritystoiminnan kehittämiseen.
Tälle palstalle vaikutus on toivottavasti sellainen, että pahimmat typeryydet ja yksinpuhelut Saabin menestyksestä jäävät jatkossa kirjoittamatta.
Palstalaiset tietävät varmasti, ketä Sammya ja veljeä tarkoitan, samoin kuin asianosainen itse.
Tälle palstalle vaikutus on toivottavasti sellainen, että pahimmat typeryydet ja yksinpuhelut Saabin menestyksestä jäävät jatkossa kirjoittamatta.
Palstalaiset tietävät varmasti, ketä Sammya ja veljeä tarkoitan, samoin kuin asianosainen itse.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Saapa ainakin nauraa kunnolla kun lukee nyt vaikkapa menestyksekkäistä Saksan ja Ranskan esittelykiertueista ja Saabin ottamisesta EU-herrojen edustusautoiksi.
EU:n herrat ottavat Suomen markan edustusrahakseen..heh heh
Näyttää mielenterveyskin kaverilla reistailevan. Nyt se on aloittamassa Saabin tuotannon Trollhättanissa. Kaikki maailman firmat käyvät kilpaa kuka saa tehdä Saabia. Heh heh.
Tuuliasit loppu .... että voi tää Tojo-pelle olla yksinkertainen !
Toyo-pelle on hyvä ja kertoo kaverille mistä sen lasin voi noutaa kun joka paikasta on jo kysytty.
http://www.kuttilanautolasi.syhi.fi/?p=0
Pyhä jyskäys ... vieläkö se kehtaa ... että voi joku tosiaan olla idiootti. Käytkö itse kusella vai avittaako äitisi ?
Vaikka kuinka monella nimimerkillä nolaisit itsesi niin fakta oli, ettei uuteen Saabiin saa tuulilasia.
Uusavuton pelle ! Soita Magneettiin, toimittavat uuden lasin 3 pv:ssä.
Kun minulla meni lasi vaihtoon katsoin WIS kuka lasit tekee ja ostin suoraan tehtaalta. Että ei se sen vaikeampaa ole.
Jos nyt kerta kaikkiaan olet niin tyhmä, ettet tajua sieltä jo kysytyn, niin soita itse.