Mitsubishi Lancer Sports Sedan

jojojokekek

5

1207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Japsisti

      81 tkm ajettu uudesta ja auto on toiminut moitteettomasti.

      • TS

        Itsellä oli v. 2008 ja 65 tkm ajettu Sport Sedan 1.8 l koneella, josta luovuin tilan tarpeen takia. On luotettava ja tyylikäs auto, jonka kanssa ei pahemmin tarvinnu korjaamolla asioida. Ainoastaan takajarrut innostui joskus laahaamaan, mutta sekin korjaantui pikku herkistelyllä. Ja tietysti se paljon parjattu rengasmelu kuului reippaasti sisään ainakin 18 tuuman rengastuksella.

        Jos rahkeet riittää, niin kannattaa katsella v. 2009 ja siitä uudempia malleja. Uutena niihin nimittäin myönnettiin 5 vuoden takuu.


    • lanukka

      Itsellä on nyt omassa -08 sport sedanissa tuo jarrujen laahaaminen. Kuukausi sitten kävin herkistelemässä kaikki mahdolliset ja putsaamassa yms ja nyt reilu kk siitä taasen oik. takajarrulevy tulikuuma (olis voinut makkaratkin paistaa) niin kävin Deltassa vähän valittamassa.. katsoivat ilmasiks mikä vika ja totesivat että satuloiden vaihto edessä... haiskahti pissalta kun kuitenkin n 4 v vanha auto ja satulat jo vaihtokunnossa ? vai voiko olla mahdollista ?

      • TS

        Moi

        Ainakin oman Lancerini jarrujen laahaaminen johtui siitä, että jarrujen osien rasvailu ja puhdistaminen oli selkeästi laiminlyöty määräaikaishuoltojen yhteydessä. Joten pitäkää huolta siitä, että kaikki huolto-ohjelmaan kuuluvat kohdat tulevat huomioiduiksi huolloissa. Itse selvisin laahausongelmasta ilman satulojen vaihtoa. Tuttu mekaanikko avasi jarrut ja kunnon puhdistuksella sekä tappien rasvauksella homma saatiin kuntoon.


      • ahti900

        ei satulassa ole vikaa.mäntä jumissa.WD-40 autta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5617
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1778
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe